صعود ۷ پله ای ایران در جدیدترین رنکینگ فیفا

اروگوئه به یک قدمی قوترین تیم جهان رسید

تیم ملی فوتبال کشورمان در جدیدترین رده بندی اعلام شده از سوی فیفا ۷ پله صعود کرد و در رده سی و پنجم ایستاد.

به گزارش سرویس ورزشی برنا، جدیدترین رده بندی تیم های ملی فوتبال جهان دقایقی پیش از سوی سایت رسمی فیفا منتشر شد که در آن تیم ایران با ۵۹۶ امتیاز و ۷ پله صعود در رده چهارم آسیا و سی و پنجم دنیا قرار دارد.

تیم کشورمان در رده بندی قبلی با ۵۷۵ امتیاز در رده پنجاه و دوم ایستاده بود.

ایران در ماه گذشته میلادی ابتدا در یک دیدار دوستانه ۱-۰ به آلبانی باخت و چند روز قبل هم در رقابت های انتخابی جام جهانی موفق شد ازبکستان را در خانه حریف با یک گل شکست بدهد.

در این رده بندی تیم ژاپن با ۸۲۲ امتیاز و ۷ پله صعود در رده نخست آسیا و ۲۳ جهان قرار دارد، استرالیا با ۸۲۰ امتیاز و سه پله نزول در رده دوم قاره و ۲۶ دنیا ایستاده و کره جنوبی نیز  رتبه ۳۵ رنکینگ فیفا را در اختیار گرفته است.

همچنین تیم های ازبکستان، چین، عراق، اردن، کویت، کره شمالی، قطر، عربستان، بحرین، عمان، ویتنام، امارات، سوریه، تاجیکستان، تایلند، ترکمنستان و لبنان نیز عناوین پنجم تا بیست و یکم را از آن خود کرده اند.

در رده بندی جهانی نیز اسپانیا با ۱۴۵۶ امتیاز همچنان در صدر است، اروگوئه با ۱۲۹۲ امتیاز و یک پله صعود در رده دوم ایستاده و آلمان با ۱۲۸۸ امتیاز و یک رده سقوط رده سوم را در اختیار دارد. تیم های هلند، برزیل، انگلیس، آرژانتین، کرواسی، دانمارک، پرتغال، شیلی، ایتالیا، روسیه، فرانسه، یونان، ساحل عاج، سوئد، ایرلند،مکزیک و کلمبیا نیز در رده های چهارم تا بیستم حضور دارند.


آخرین اخبار

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. نظرتان را در مورد مطلب فوق بنویسید *