صف، ملاک درستی برای تصمیم گیری در بازار “سهام” نیست

گردآوری شده توسط گروه اقتصاد ممتاز نیوز:

معاون ناشران و اعضای شرکت بورس به سرمایه گذاران پیشنهاد کرد با تحلیل و بررسی اطلاعات، وارد بازار شوند و در صورت عدم توانایی در تحلیل، از مشاوره‌ اشخاص آگاه استفاده کنند.

به گزارش ممتاز به نقل از گروه اقتصادی باشگاه خبرنگاران،به نقل از بازار سرمایه امیر حمزه مالمیر، معاون ناشران و اعضای شرکت بورس در خصوص روند بازار سرمایه گفت: در سال جاری امید بسیاری در بازار  به وجود آمد که یکی از مهمترین دلایل رشد بازار ، امید ایجاد شده در بازار است.
 
این مقام مسئول در شرکت بورس با اشاره به رکود بازارهای رقیب افزود: رکود بازارهایی مثل مسکن، ارز و سکه سبب افزایش اقبال سرمایه گذاران به این بازار شده است.
 
وی افزود: علاوه بر اینها، توافقات هسته‌ای نیز امیدواری را چندبرابر کرده است که باید به نحو مناسب از این فرصت ها استفاده کرد.
 
مالمیر معتقد است باید این سرازیری نقدینگی به سمت بازار سرمایه را به سمت بنگاه‌های اقتصادی و تامین مالی برای اجرای پروژه‌های سودآور سوق داد، در غیر این‌صورت با ارائه‌ عملکردهای ضعیف و عدم برآورده‌ شدن انتظارات سرمایه‌گذاران، ممکن است مشکلاتی را پیش‌رو داشته باشیم.
 
وی در خصوص روند حرکتی بازار سرمایه گفت: بعضی به‌ دنبال سناریوسازی و اهداف مشخص خود در بازار سرمایه می باشند و بر همین اساس بعضی از اشخاص ناآگاه یا کم‌آگاه را به‌دنبال خود می‌کشانند.
 
وی تاکید کرد: آنچه که مسلم است و بارها تاکید داشته‌ایم، نه صف خرید و نه صف فروش ملاک درستی برای تصمیم گیری نیست بلکه برای انتخاب سهام باید هر صنعت و هر شرکت را به طور مشخص بررسی کرد و چه بسا در زمان صف فروش، زمان خرید و در زمان صف خرید، زمان فروش سرمایه‌گذاری باشد.
 
معاون ناشران و اعضای شرکت بورس با تاکید بر اینکه به دنبال هر سهمی برای خرید نباید رفت، گفت: متاسفانه سهام شرکت‌های کوچک و شرکت‌هایی که دارای سهام شناور آزاد پایین می باشند به راحتی قابلیت ایجاد نوسان قیمت در بازار دارند.
 
مالمیر به سرمایه گذاران پیشنهاد کرد با تحلیل و بررسی اطلاعات و در صورت عدم توانایی تحلیل، از مشاوره‌ اشخاص آگاه استفاده کنند.
 
وی دربارهٔ آخرین پرونده های پذیرش شرکت های بورسی گفت: شرکت‌های پاکشو و سرمایه‌گذاری توسعه‌ معین خردمندان و نفت جی پذیرش شده و مراحل نهایی برای درج این شرکت‌ها در دست اقدام است.
 
وی ادامه داد: پذیرش شرکت‌هایی از زیرمجموعه صندوق بازنشستگی کارکنان نفت و بانک سپه نیز در جریان است.

انتهای پیام/


باشگاه خبرنگاران
باز نشر: پورتال خبری ممتاز نیوز www.momtaznews.com

نظرتان را در مورد مطلب فوق بنویسید. نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.