صفارهرندی: احمدی​نژاد از سر ناچاری به جلسات مجمع نمی​رود، بلکه از سر چاره آمده است

عضو مجمع تشخیص مصلحت با اشاره به حضور رئیس جمهور در جلسات مجمع گفت: احمدی نژاد خیلی در جلسات مجمع فعال است اما چقدر خوب بود آقای احمدی نژاد زودتر از اینها در جلسات شرکت می کرد تا عوارض سوء سیاسی ایجادشده در جامعه را از بین ببرد.

 محمدحسین صفار هرندی در خصوص نامه اخیر رئیس جمهور به رئیس هیات عالی حل اختلاف قوا در باره قانون نظارت بر نمایندگان مجلس گفت: مدت ها بود بعد از رفتن اصلاح طلبان دیگر کسی انتظار شنیدن اینگونه مباحث را نداشت. حرف هایی از قبیل اینکه فردی خود را در جایگاه قانون می نشاند و اظهار نظر می کند. چارچوب های قانون را به سخره گرفتن امر ناگواری است که در سالها و روزهای اخیر شاهد آن بودیم.

 این عضو مجمع تشخیص مصلحت نظام درخصوص وظایف هیات عالی حل اختلاف قوا اظهار داشت: این گروه اصالت ذاتی از خودش ندارد. آنها به عنوان گروه کارشناسی هستند که باید نظری را خدمت رهبری بدهند.

دیگر اظهارات وی به شرح زیر است:

*پیش از این، تنازع و دعوای میان دو قوه به رهبری ارجاع می شد و هماهنگی قوا در قانون اساسی نیز بر عهده رهبری است، اما یک کار مقدماتی برای این موضوع پیش بینی شده که تشکیل هیات حل اختلاف بود. یعنی اگر در این سطح اختلاف قوا حل شد که هیچ اما اگر نشد به رهبری ارجاع داده می شود.

*ارجاع موضوعی به هیئت عالی اختلاف قوا زمانی اتفاق می افتد که بین دو دستگاه شبهه ای به لحاظ قانونی رخ داده و ابهامی وجود داشته باشد. اما در مواردی که قانون تصویب شده و به تایید شورای نگهبان رسیده و شبهه ای ندارد، مگر کسی می تواند بگوید که من این را قبول ندارم اگر این حرف را بزند اینجاست که می گویند “قانون تو را قبول ندارد.”

* به نظرم رئیس جمهورخردمندی به خرج داد که این قانون را ابلاغ کرد.

* دولت اگر یک سال باقی مانده را هر چه با آرامش و البته تکاپوی بیشتر در خط تلاش و خدمت کار کند، خاطره بهتری در ذهن مردم ایجاد می کند.

*خود رئیس جمهور احساس کرد که جامعه برایش یک پرسش مطرح شده که مگر می شود یک گوشه ای از نظام بخش دیگری از آن را نفی کند به همین خاطر تصمیم گرفت تا در جلسات مجمع شرکت کند.

/۲۹۲۱۲

دانلود   دانلود


خبرآنلاین

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. نظرتان را در مورد مطلب فوق بنویسید *

بستن تبلیغ