صندلی که تبدیل به بخاری می‌شود

سه شنبه ۱۲ مهر ۱۴۰۱

دانشمندان راهکارهای جالبی برای کمک به اشخاص سرمایی در فصل زمستان دارند که برخی از آنها در عین مؤثر بودن بسیار خلاقانه و منحصربفرد می باشند.

به گزارش خبرنگار علمی باشگاه خبرنگاران،دانشمندان به تازگی پی برده‌اند که صندلی‌های گهواره‌ای “ننویی” می‌تواند به اشخاصی که دچار سرمازدگی و یا افت دمای بدن شده‌اند، کمک فراوانی نماید.

گفتنی است: این نوع صندلی معمولا توسط اشخاص برای تمدد اعصاب به کارمی‌روند و اشخاص با تاب خوردن روی آن سعی در آرامش اعصاب خود می‌کنند اما دانشمندان استفاده از این صندلی در زمستان را به اشخاص سرمایی توصیه می‌کنند.

بررسی‌ها نشان می‌دهند: هنگامی که دمای بدن به زیر۳۷ درجه سانتی‌گراد می‌رسد، اشخاص دچار لرز می‌شوند و عضلات آنها دچار انقباض غیرعادی و عدم تحرک می‌شود، برای رفع این مشکل استفاده از صندلی گهواره‌ای توصیه می‌شود زیرا تاب خوردن با این صندلی سبب حرکت اجباری بسیاری از عضلات بدن و در نتیجه تسریع خون‌رسانی به اعضای بدن و افزایش جریان خون می‌شود.

دانشمندان توصیه می‌کنند: اشخاص علاوه بر تاب خوردن بر روی این صندلی از پوشش‌های گرم مثل پتو برای بالا بردن سریع دمای بدن خود به ویژه هنگامی که از محیط خارج که سرمای شدیدی داشته به داخل خانه استفاده کنند.

انتهای پیام/   


باشگاه خبرنگاران
باز نشر: پورتال خبری ممتاز نیوز www.momtaznews.com

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. نظرتان را در مورد مطلب فوق بنویسید *

بستن تبلیغ