ضدحمله برجامی دموکرات‌ها به جمهوری‌خواهان

۱۵۰ عضو مجلس نمایندگان آمریکا خواهان بازگشت بی‌قید و شرط به برجام شدند

جمعی از اعضای دموکرات مجلس نمایندگان در نامه ای خطاب به بایدن رئیس جمهور منتخب آمریکا تاکید کردند که از خواسته او برای بازگشت بدون قید و شرط به توافق هسته‌ای با ایران حمایت می کنند.

به نوشته روزنامه اورشلیم پست، ۱۵۰ عضو دموکرات مجلس نمایندگان آمریکا نامه‌ای را امضا کردند که در آن از خواسته جو بایدن رئیس جمهور منتخب آمریکا برای پیوستن مجدد واشنگتن به توافق هسته‌ای بدون هر گونه پیش شرط، بازگشت ایران به اجرای کامل تعهداتش در توافق و مذاکرات بعدی حمایت کرده‌اند.

بنابر این گزارش، این تعداد امضا برای رد کردن هرگونه اقدام کنگره برای جلوگیری از بازگشت دولت بایدن به توافق هسته‌ای کافی است. این روزنامه صهیونیستی در ادامه نوشت که اقدام این نمایندگان در تضاد با خواسته آیپک (بزرگ ترین لابی صهیونیستی در آمریکا)، دیگر انجمن‌های حامی اسرائیل و همچنین تلاش‌های بنیامین نتانیاهو نخست وزیر اسرائیل است.

این گروه‌ها دست کم خواهان مذاکره مجدد بر سر مفاد توافق هسته‌ای پیش از بازگشت جو بایدن به این توافق هستند. در نامه این نمایندگان آمده است: ما قویاَ درخواست شما از ایران برای بازگشت به پیروی کامل از توافق هسته‌ای، پیوستن مجدد آمریکا به این توافق و مذاکرات بعدی را تایید می‌کنیم.

هدف از ارسال این نامه دادن اطمینان به جو بایدن مبنی بر این عنوان شده است که او می تواند بدون ترس از هر گونه عواقبی به توافق هسته‌ای با ایران بازگردد.

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. نظرتان را در مورد مطلب فوق بنویسید *