ضریب نفوذ وایمکس در ایران به ۳٫۱۸ درصد رسید

گرد آوری توسط گروه فن آوری اطلاعات پایگاه اینترنتی خبری ممتاز نیوز

طبق آمارهای ارائه شده تنها ۳٫۱۸ درصد از ضریب نفوذ اینترنت کشور مربوط به وایمکس می‌شود.
 
 
در میان استان‌های کشور، تهران با ضریب نفوذ ۹٫۲۵ درصدی بالاترین نرخ استفاده از وایمکس را دارد و پس از آن استان خوزستان با رتبه ۹٫۱۷ در رده دوم این جدول قرار دارد.
 
اما به غیر از این دو استان سایر استان‌های کشور اغلب در حوزه وایمکس ضریب نفوذی کمتر از دو درصد دارند و از این قاعده تنها استان‌های هرمزگان با ۴٫۹۷، اصفهان با ۳۲٫۳، کردستان و کهگیلویه و بویراحمد با ۲٫۳، فارس با ۲٫۲۲ و با ۲٫۱ درصد از این استان‌ها جدا می‌شوند.
 
در میان استان‌هایی که ضریب نفوذ وایمکس آن‌ها بالاتر از یک درصد کمتر از دو درصد نیز می‌توان به خراسان رضوی (۱٫۶۳)، مازندران (۱٫۴۵)، آذربایجان غربی (۱٫۲۳)، گلستان(۱٫۲۳)، گیلان (۱٫۲۲)، مرکزی (۱٫۱۹)، سمنان (۱٫۱۳) ، بوشهر و سیستان و بلوچستان (۱٫۱۲)، زنجان (۱٫۱۱) و آذربایجان شرقی (۱٫۰۷) اشاره کرد.
 
همچنین استان‌های اردبیل (۰٫۸۶)، کرمان (۰٫۷۷)، ایلام (۰٫۷۳)، البرز (۰٫۷۱)، خراسان شمالی (۰٫۶۸)، همدان (۰٫۴۸)، یزد (۰٫۴۷)، لرستان (۰٫۲۳)، خراسان جنوبی (۰٫۲۲)، چهار محال و بختیاری (۰٫۱۸)، کرمانشاه (۰٫۱۵) و قزوین (۰٫۴) ضریب نفوذ وایمکس دارند و بنا بر آمارها در نهایت تعداد کاربران وایمکس کشور حدود دو میلیون و ۳۸۹ هزار و ۵۸۵ نفر بوده است و تعداد مشترکین این سرویس ۹۵۵ هزار و ۸۳۴ نفر به شمار می‌رود.

ایستنا
باز نشر: پورتال خبری ممتاز نیوز www.momtaznews.com

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. نظرتان را در مورد مطلب فوق بنویسید *