ضعف تفکر صهیونیستی و مسائل اقتصادی؛ دو عامل افزایش مهاجرت معکوس در اسرائیل

۴ م دیماه ،

گزارش‌ها و پژوهش‌های صورت گرفته نشانگر آن است که مهاجرت معکوس در اراضی اشغالی طی دوره اخیر بسیار افزایش یافته و ظرف چند سال آینده مهاجرت به اسرائیل به طور کامل متوقف می‌شود.

به گزارش خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا)، به نقل از پایگاه اینترنتی شبکه خبری الجزیره، گزارش‌های رسمی و پژوهش‌های آکادمیک حاکی از آن است که در چهار سال قبل سالانه حدود ۲۶ هزار اسرائیلی به سبب شرایط نامناسب زندگی از اراضی اشغالی خارج شده‌اند.

بر اساس تحقیق‌های انجام شده، بیشتر این اشخاص از جوانان و قشر دانشگاهی اسرائیل می باشند که به دنبال فرصت‌های شغلی و آموزشی بهتر به از سرزمین‌های اشغالی خارج و به کشورهایی از جمله آلمان، کانادا، استرالیا و آمریکا می‌روند.

بر اساس این تحقیات میانگین سن اسرائیلی‌هایی که از اراضی اشغالی خارج شده‌اند، ۲۸ سال است و در این میان یهودی‌های روس تبار ۴۰ درصد از مهاجران را تشکیل می‌دهند.

همچنین به نظر می‌رسد که تعداد مهاجران از اراضی اشغالی طی سال‌های آتی به دلایل گوناگونی افزایش یابد ، این در حالی است که مهاجرت یهودیان به اراضی اشغالی تقریبا متوقف خواهد شد.

در این پژوهش که دانشگاه عبری قدس آن را آماده و روزنامه هاآرتص منتشر کرده، مشخص شده است که هم‌اکنون ۴۰ درصد از اسرائیلی‌ها به فکر مهاجرت به خارج از سرزمین‌های اشغالی می باشند.

داده‌های بخش مرکزی آمار رژیم صهیونیستی در سال ۲۰۱۱ نیز حاکی از آن است که ۶۰۰ هزار اسرائیلی در خارج از اراضی اشغالی زندگی می‌کنند و تقریبا همین مقدار نیز پاسپورت‌های دوگانه دارند.

این پژوهش به چندین عامل مهاجرت معکوس از جمله ضعف تفکر صهیونیستی و کاهش بسیار کیفیت زندگی در اراضی اشغالی اشاره دارد.

پژوهشگران بر این باورند که عامل اصلی در مهاجرت، اوضاع امنیتی نیست بلکه سبب آن اوضاع نابسامان اقتصادی است.

انتهای پیام


ایسنا
باز بازنشر: پورتال خبری ممتاز نیوز www.momtaznews.com

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. نظرتان را در مورد مطلب فوق بنویسید *