طالقانی: ورزش پهلوانی در کشور مهجور است

۱۳م اسفند به نقل از منبع ذکر شده، در پرتال خبری ممتاز نیوز منتشر گردیده است

 محمدرضا طالقانی شامگاه سه شنبه در آیین تجلیل از قهرمانان ورزش زورخانه ای و باستانی کاشان، ورزش پهلوانی و زورخانه ای را ورزشی پیشکسوت در ایران عنوان کرد و اظهار داشت: با همه وجود برای مطرح کردن این ورزش تلاش خواهم کرد و نمی گذارم بیش از این مهجور بماند.

وی تاکید کرد: با همکاری ورزشکاران رشته پهلوانی و زورخانه ای و با مساعدت مسوولان ورزش کشور این ورزش را که با نام مولای متقیان حضرت علی (ع) عجین شده است، باید جهانی کنیم.

طالقانی خاطر نشان کرد: برخی کشورها ورزش هایی را جهانی کرده اند که با ورزش پهلوانی و زورخانه ای ایران قابل قیاس نیست.

وی از ورزشکاران این رشته ورزشی خواست چون در این ورزش یاد و نام مبارک حضرت امیر المومنین علی (ع) ذکر می شود، اخلاق و ادب را رعایت کند و راه و سیره این امام همام را همواره الگوی زندگی خود قرار دهند.

طالقانی همچنین با اشاره به توانمندی های ورزش های زورخانه ای کاشان، وجود ۹ زورخانه در این شهرستان را بسیار کم دانست و از دست اندرکاران ورزش و به ویژه اشخاص نیکوکار خواست نسبت به ساخت زورخانه در این شهرستان اقدام کنند.

سرپرست فدراسیون ورزش های پهلوانی و زورخانه ای همچنین از برگزاری مسابقات آسیایی این رشته ورزشی در بیست و هفتم اردیبشت سال آینده خبر داد و از ورزشکاران خواست با جدیت و تلاش خود را برای پیروزی در این رقابت ها آماده کنند.

در این آیین که در سالن ورزشی تختی کاشان برگزار شد از پیشکسوتان ورزش پهلوانی و زورخانه ای و موسسان زورخانه های این شهرستان با اهدای لوح و جوایز نقدی تجلیل شد.


Varzesh3.com | ورزش ۳
باز بازنشر: پرتال خبری ممتاز نیوز www.momtaznews.com

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. نظرتان را در مورد مطلب فوق بنویسید *

بستن تبلیغ