طرح تابستانی «ضیافت ملکوت» برگزار می‌شود

شنبه ۲۰ خرداد – ۰۴:۰۰:۳۲ ب.ظ

نظرات شما ارسال به دیگران چاپ بدون عکس چاپ با عکس
نظرات شما ارسال به دیگران چاپ بدون عکس چاپ با عکس
بزرگنمایی:  

خبرگزاری آریا- با شرکت ۶۶۰ طلبه ممتاز،طرح تابستانی «ضیافت ملکوت» به همت معاونت تهذیب حوزه های علمیه برگزار می‌شود .
به گزارش خبرگزاری آریا به نقل از مرکز خبرحوزه،‌ حجت‌الاسلام محمد باقر تکیه‌ای، کارشناس آموزش‌های اخلاقی معاونت تهذیب حوزه‌های علمیه، در مورد جزئیات این طرح گفت : این طرح به منظور آموزش مهارت‌های اخلاق قرآنی ویژه طلاب پایه دو و سه حوزه علمیه از ۱۶ استان کشور برگزار می‌شود.
وی افزود: طرح ضیافت ملکوت در دو استان زنجان و اصفهان برگزار خواهد شد و در این طرح تلاش می‌شود به جنبه اخلاق عملی توجه شود و هم زیرساخت‌های علمی و نظری اخلاق توسط کارشناسان فن به طلاب شرکت کننده در طرح آموزش داده شود.
حجت الاسلام تکیه‌ای با اشاره به اهداف برگزاری این طرح ابراز کرد: به صحنه کشیدن معارف قرآنی و فرمایشات معصومین (ع) در فضای فکری و علمی طلاب، حساس کردن طلاب به خودسازی، اخلاق و معنویت، وارد شدن در مسائل اخلاقی به صورت نظام مند و بهره بردن از محضر اساتید طراز اول اخلاق به همراه انس با قرآن کریم از اهداف برگزاری طرح ضیافت ملکوت به شمار می‌روند.
وی با تاکید بر اینکه این طرح برای طلاب ممتاز حوزه‌های علمیه برگزار می‌شود، تکامل اخلاقی طلاب تحت یک نظام واحد با پشتوانه فکری برگرفته از قرآن و اهل بیت (ع) و داشتن مبانی اعتقادی و معرفتی نظام‌مند را از جمله دیگر اهداف برگزاری این طرح برشمرد.
کارشناس آموزش‌های اخلاقی معاونت تهذیب حوزه‌های علمیه اظهارکرد: طلاب رسمی حوزه‌های علمیه که به تحصیل در یکی از پایه‌های دو یا سه اشتغال دارند و معدل آن‌ها نیز بالای ۱۷ است با تایید مدیر مدرسه خود یا معاونت تهذیب می‌توانند در این طرح شرکت کنند.
حجت الاسلام تکیه‌ای زمان برگزاری طرح ضیافت ملکوت را در ماه مبارک رمضان ذکر کرد و افزود: ۶۶۰ طلبه در این دوره شرکت می‌کنند و طلاب ۸ استان کشور در زنجان و ۸ استان دیگر نیز در اصفهان مستقر خواهند شد.
کارشناس آموزش‌های اخلاقی معاونت تهذیب حوزه‌های علمیه گفت: در پایان این طرح به شرکت کنندگان گواهی شرکت در دوره اعطا می‌شود و کمک هزینه سفربه عتبات عالیات، مشهد مقدس و کتب تفسیری از جوایزی است که برای نفرات برتر شرکت کننده در این طرح در نظر گرفته شده است.
تکیه‌ای با اشاره به برخی عناوین دوره‌های در نظر گرفته شده برای طلاب ممتاز، بیان کرد: اخلاق عبادی، اخلاق فردی، اخلاق اجتماعی در سیره اهل بیت (ع) اخلاق سیاسی و مدیریت تحصیلی طلاب از جمله عناوین کلی دوره‌های است که در زمان برگزاری طرح ضیافت ملکوت به طلاب ارائه می‌شود.

کد خبر: ۲۰۱۲۰۶۰۹۱۶۰۰۳۲۱۳۴


خبرگزاری آریا

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. نظرتان را در مورد مطلب فوق بنویسید *

بستن تبلیغ