طرح تعزیراتی اجاره بها اجرایی شد

جام جم آنلاین: معاون وزیر راه و شهرسازی با بیان اینکه تورم در بخش اجاره بها به تورم عمومی نزدیک است، دلایل اجرای طرح تعزیراتی و ممنوعیت افزایش بیش از ۱۵ درصدی اجاره بها را اعلام کرد.

ابوالفضل صومعلو در خصوص تاثیر تورم در افزایش اجاره بها اظهار داشت: اطلاعات نادرست در این مدت، اجاره بها را افزایش داد و متقاضیان مسکن هم به شدت از این وضعیت ناراضی بودند؛ بنابراین موضوع تعزیرات از سوی دولت مطرح شد تا بازار مسکن کنترل شود.

وی با تایید افزایش تورم عمومی درکشور و تاثیر آن در بخش مسکن، افزود: بنده معتقدم که تورم عمومی اگر ۲۰ درصد است، اجاره هم نزدیک به آن است؛ برای همین بود که ما نرخ تعزیرات را ۱۵ درصد اعلام کردیم، زیرا این عدد نزدیک به واقعیت است.

صومعلو با اشاره به مالکانی که قیمتها را بیش از تورم افزایش می دهند، گفت: این دسته از مالکان هم اجاره بها را حتی بیش از تورم در نظر می گیرند که اگر ما می خواستیم قیمت حداکثر ۱۷ درصد را تعیین کنیم، قیمتها را از این پایین تر در نظر نمی گرفتند.

معاون امور مسکن و ساختمان وزارت راه و شهرسازی افزود: به همین جهت در نشستهای کلی به عدد ۱۵ رسیدیم و گرچه در گذشته عدد ۱۴ درصد را برای حداکثر افزایش قیمت در نظرگرفته بودیم اما در نهایت این عدد تعیین شد تا نزدیک به واقعیت باشد.(مهر)


jamejamonline.ir – 22 – RSS Version

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. نظرتان را در مورد مطلب فوق بنویسید *

بستن تبلیغ