طرح جامع مالیاتی اجرا می شود

جام جم آنلاین: معاون وزیر امور اقتصادی و دارایی با بیان اینکه برای سال آینده طرح جامع مالیاتی در تهران ، اصفهان و کرمانشاه اجرا می شود، از اجرای کامل آن در نیمه دوم سال آینده برای تمام استانها خبر داد و افزود: امسال ظرفیت های فرهنگی و اطلاع رسانی مناسبی برای دریافت اظهارنامه های مالیاتی صورت گرفت.

علی عسکری امروز در یک نشست خبری با اشاره به اینکه طی یکسال اخیر ۱۰هزار و ۱۰۰ میلیارد تومان درآمد مالیاتی در کشور ایجاد شد، گفت: درآمدهای مالیاتی در سال جاری نسبت به دوره مشابه سال قبل ۱۱ درصد رشد داشته است.

وی از کسب ۱۰ هزار و ۱۰۰ میلیارد تومان درآمد مالیاتی در یکسال اخیر خبر داد و گفت: درآمد مالیاتی ناشی از پیش فروش سکه تاکنون ۶۴ میلیارد تومان بوده است.

رئیس کل سازمان امور مالیاتی کشور با تاکید بر اینکه این میزان معادل ۹۰ درصد درآمد پیش بینی شده در بودجه طی چهار ماه ابتدای سال جاری است، اظهار داشت: هم اکنون ۵۷۰۰ میلیارد تومان معوقات مالیاتی در کشور داریم که بخشی از این میزان بدهی های وصول شده است.

وی تاکید کرد: در یک روز از اواخر تیرماه حدود ۳۰۵ هزار اظهارنامه به صورت الکترونیکی دریافت شد. امسال همزمان با دریافت مالیات و ارسال اظهارنامه های مالیاتی ، ثبت نام اظهارنامه های جدید را نیز داشتیم.

عسکری با تاکید بر اینکه حدود ۱۰۰ هزار نفر برای دریافت شماره مالیاتی پیش ثبت نام شدند، گفت: ۴۰ هزار نفر از این تعداد اشخاص حقیقی هستند، همچنین در تیرماه با شرکت پست نیز برای ارائه اظهارنامه های مالیاتی توافق کردیم.

وی از تحقق بیش از هشت هزار میلیارد تومان درآمد مالیات های مستقیم در چهارماهه ابتدای سال جاری خبر داد و گفت: بیش از دو هزار و ۱۰۰ میلیارد تومان از این میزان مالیات بر کالا و خدمات بوده است، البته به صورت کلی مالیات های مستقیم حدود ۷ درصد و مالیات کالا و خدمات نیز ۲۷ درصد رشد داشت که نسبت به دوره مشابه سال قبل عملکرد مالیات های مستقیم ۱۱ درصد رشد داشته است.

عسکری از دریافت ۴ میلیون و ۶۷۰ هزار اظهارنامه الکترونیکی معادل ۹۴٫۱ درصد کل اظهارنامه ها در سال جاری خبر داد و با اعلام اینکه فقط ۲۹۶ هزار اظهارنامه به صورت کاغذی ارسال شد، تصریح کرد: ۱۳۳ هزار اشخاص حقیقی بند الف ، ۵۱۴ هزار مشمولان بند ب و یک میلیون و ۶۰۰ هزار خودرو و ۲۹۹ هزار نیز اظهارنامه املاک در سال جاری دریافت شد.

معاون وزیر اقتصاد با تاکید بر اینکه در برنامه پنجم توسعه کاهش وابستگی بودجه به نفت و بهبود وضعیت درآمدهای مالیاتی مورد تاکید قرار گرفته است، اظهار داشت: براساس این قانون، رشد سالانه درآمدهای مالیاتی باید حدود ۳۳ درصد باشد که این میزان در سال گذشته ۳۶ درصد بوده است.

وی در خصوص دریافت مالیات از خانه های خالی با بیان اینکه سازمان امور مالیاتی سیاست گذار این موضوع نیست، گفت: هنوز متولی شناسایی خانه های خالی در کشور و مکانیزم آن مشخص نیست اما اگر دولت و مجلس در این رابطه سیاست گذاری کنند و آن سیاست را جهت اجرا به سازمان ابلاغ کنند، ما آن را دنبال می کنیم.(مهر)


jamejamonline.ir – 22 – RSS Version

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. نظرتان را در مورد مطلب فوق بنویسید *