طرح خراسان رضوی برای زیارت گروهی زائران با حفظ پروتکل‌های بهداشتی

ایسنا/خراسان رضوی معاون هماهنگی و مدیریت امور زائران استانداری خراسان رضوی در دیدار با هیاتی عالی‌رتبه از حمل و نقل و گردشگری عراق از طرح استان برای زیارت گروهی زائران با حفظ پروتکل‌های بهداشتی خبر داد.

محمدصادق براتی در دیدار با مدیر و رئیس کل حمل و نقل گردشگری کشور عراق یکی از افتخارات ایران را میزبانی از زائران عراقی دانست و اظهار کرد: زیارت و دریافت خدمات سلامت، علت اصلی سفر زائران به استان خراسان رضوی است.

معاون هماهنگی و مدیریت امور زائران استانداری خراسان رضوی به شیوع بیماری کرونا و ایجاد مشکلات جدی برای دو کشور در حوزه گردشگری مذهبی و سلامت اشاره کرد و گفت: کاهش تردد زائرین یکی از مشکلات بود که با پیگیری‌های صورت گرفته و رعایت پروتکل‌های بهداشتی به صورت محدود حل شده است.

وی از طرح استانداری خراسان رضوی برای از سرگیری سفرهای زیارتی گفت و یادآور شد: با توجه به شرایط حاصل از شیوع بیماری کرونا، به دنبال برنامه‌ریزی برای ارائه خدمات به زائران عراقی در قالب زیارت گروهی مطابق با پروتکل‌های بهداشتی و حفظ فاصله‌گذاری اجتماعی هستیم.

براتی نسبت به تضمین امنیت سلامت زائران و مجاورین در این طرح ابراز امیدواری کرد و گفت: باید واسطه‌گری‌های موجود در این عرصه که باعث نارضایتی زائران هست، قطع شود و این امر مستلزم انعقاد تفاهم‌نامه‌های اجرایی بین دو کشور است.

در این دیدار رئیس کل حمل و نقل و گردشگری عراق نیز یکی از مشکلات اساسی زائران عراقی را موضوع اخذ ویزای درمانی از کنسولگری‌های ایران در عراق دانست و گفت: با توجه به شرایط حاصله از بیماری کرونا موضوع سخت‌تر و نیازمند نگاه تسهیل‌گرایانه از سوی جمهوری اسلامی ایران است.

به گزارش اداره کل روابط عمومی استانداری خراسان رضوی السید عامری در این جلسه بر افزایش تعاملات در خصوص نحوه ارائه خدمات حمل و نقل و ویزا به زائران و گردشگران سلامت کشور تاکید کرد و گفت: نیاز است بین دو کشور تفاهمات لازم در خصوص نحوه اخذ تست غربال‌گری از زائران نیز صورت پذیرد.

انتهای پیام

نظرتان را در مورد مطلب فوق بنویسید. نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.