طرح خروج ۴۰ هزار خودروی فرسوده به روش نقدی آغاز شد

فارس: معاون ستاد ناوگان حمل و نقل و سوخت از آغاز اجرای طرح خروج ۴۰ هزار خودروی فرسوده به روش نقدی خبر داد.

امیررضا رجبی صبح امروز در نشست خبری تشریح طرح خروج ۴۰ هزار خودروی فرسوده به روش نقدی در کشور گفت: به منظور حمایت از دارندگان خودروهای فرسوده و توجه به قشر ضعیف‌تر جامعه از امروز ۱۸ مهرماه سال جاری به مدت ۲ ماه طرح خروج خودروهای سواری فرسوده با افزایش اعتبار آغاز شده است.

وی گفت: بر این اساس دارندگان خودروهای مدل ۱۳۵۶ تا ۱۳۷۰ با مراجعه به مراکز اسقاط مجاز در سراسر کشور و یا از طریق سایت www.nosazinavgan.ir اقدام کنند.

معاون ستاد ناوگان حمل و نقل و سوخت با اشاره به اعتبار اختصاص داده شده به اجرای این طرح گفت: مبلغ یک میلیون و ۳۰۰ هزار تومان به خودروهای سواری فرسوده مدل ۱۳۵۶ تا ۱۳۶۲ پرداخت می شود.

به گفته رجبی مبلغ یک میلیون و ۴۰۰ هزار تومان به خودروهای مدل ۱۳۶۳ تا ۱۳۶۴ و مبلغ یک میلیون و ۵۰۰ هزار تومان به خودروهای مدل ۱۳۶۵ تا ۱۳۷۰ پرداخت خواهد شد.

وی ادامه داد: در این طرح برای ۴۰ هزار خودروی فرسوده ظرفیت ایجاد شده و در صورتی که در کمتر از ۲ ماه این ظرفیت کامل شود ثبت‌نام بسته خواهد شد.

معاون ستاد ناوگان حمل و نقل و سوخت گفت: از سال آینده پرداخت کمک بلاعوض به دارندگان خودروهای سواری فرسوده برای برخی از مدل‌ها صفر و برای برخی دیگر کاهش پیدا خواهد کرد بنابراین این طرح آخرین فرصت برای اسقاط خودروهای سواری فرسوده است.

رجبی با اشاره به آغاز اجرای طرح نقدی گفت:‌ از ابتدای سال جاری ۶۵ هزار نفر در انواع طرح‌های اسقاط خودرو به صورت نقدی در کشور ثبت ‌نام کرده‌اند.

وی به اجرای طرح اسقاط خودروهای فرسوده دولتی اشاره کرد و گفت: از سال ۸۷ خودروهای دولتی فرسوده بدون پرداخت یارانه‌ از رده خارج شده‌اند. به محض اینکه خودروهای دولتی به سن فرسودگی می‌رسند در سایت ستاد سوخت جهت اسقاط آنها ثبت نام به عمل می‌آید.

معاون ستاد ناوگان حمل و نقل و سوخت تصریح کرد:‌ تاکنون بیش از ۲۰ هزار خودروی دولتی فرسوده از رده خارج شده است.

خودروهای خاص اسقاط نمی‌شوند

رجبی با اشاره به خودروهای کلکسیونی و خاص در کشور گفت: با توجه به مصوبه سازمان میراث فرهنگی خودروهای خاص و کلکسیونی که از سازمان میراث فرهنگی مجوز دارند مشمول اسقاط خودرو نمی‌شوند.

وی اضافه کرد: دارندگان این خودروها می‌توانند با داشتن مجوز از سازمان میراث فرهنگی در شهرها تردد کرده و یا خودروی خود را تحویل ندهند.

معاون ستاد ناوگان حمل و نقل و سوخت ادامه داد: در کشور ۱۰ هزار شعبه بانک با ستاد سوخت و حمل و نقل ناوگان عمومی در ارتباط هستند و مشکلاتی که در بانک‌ها برای ثبت نام شدگان به وجود می‌آید قابل رسیدگی است.

رجبی به سن منع تردد خودروها در سال ۹۲ اشاره کرد و گفت:‌در ۸ شهر آلوده کشور سواری‌های شخصی تا سن ۲۰ سال و سایر شهرها تا سن ۲۵ سال می‌توانند تردد کنند.


دنیای خودرو

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. نظرتان را در مورد مطلب فوق بنویسید *