طرح دو فوریتی موافقت مشروط کمیسیون برجام با توافق هسته ای

سخنگوی کمیسیون برجام از موافقت مشروط کمیسیون در گزارش نهایی با برجام خبر داد و گفت: طرح دو فوریتی برای تعیین چارچوب های اجرای برجام تهیه می شود.

حسین نقوی حسینی در گفتگو با مهر، در خصوص جلسه اخیر کمیسیون برجام گفت: امروز حدود ۵ ساعت در خصوص روش تهیه گزارش و تایید یا رد برجام در کمیسیون صحبت کردیم.

موافقت مشروط کمیسیون ویژه با برجام/ فرمایشات رهبری و مصوبات مجلس ۲ ملاک تصمیم گیری

نماینده مردم ورامین در مجلس شورای اسلامی ادامه داد: بیانات مقام معظم رهبری و مصوبات مجلس به عنوان دو ملاک مهم در بررسی موضوع رد یا تایید برجام مورد توجه قرار گرفت و به این نتیجه رسیدیم که برجام در کمیسیون رد یا تایید نشود بلکه برجام در کمیسیون تایید مشروط شود.

وی با بیان اینکه کمیسیون طرحی را در خصوص برجام آماده نمی کند، گفت: در بخش پایانی گزارش کمیسیون برجام پیشنهادات این کمیسیون مطرح خواهد شد که برجام رد یا تایید نمی شود بلکه در چارچوب هایی که تعیین می کنیم با برجام موافقت مشروط خواهد شد و دولت باید در این چارچوب ها برجام را اجرا کند.

طرح دو فوریتی تعیین چارچوب های اجرای برجام

وی اظهار داشت: بنابراین در گزارش پایانی پیشنهاد ارائه طرحی به مجلس داده می شود که چارچوب های اجرای برجام مشخص خواهد شد.

عضو کمیسیون برجام ادامه داد: احتمالاً تهیه کنندگان طرح دو فوریتی تعیین چارچوب های اجرای برجام و اجازه مشروط نیز اعضای کمیسیون خواهند بود اما در قالب گزارش کمیسیون برجام این طرح ارائه نمی شود.

تهیه گزارش برجام در کمیته ای تخصصی/ جمع بندی در کمیسیون ویژه

نقوی حسینی در خصوص روش تهیه گزارش کمیسیون برجام نیز گفت: مقرر شد کمیته های سیاسی، امنیتی و دفاعی، اقتصادی، قضایی و حقوقی، فنی و تخصصی، هر کدام معایب و مزایای برجام را در بخش های تخصصی خود به صورت گزارشی تهیه کرده و به کمیسیون ارائه دهند. کمیسیون نیز این گزارشات را جمع بندی کرده و در قالب سه بخش مقدمه، محتوا و پیشنهادات به صحن علنی مجلس ارائه خواهد کرد.

کمالوندی نقشه راه ایران و آژانس را در کمیسیون ویژه تشریح می کند

وی همچنین از حضور کمالوندی در یکی از جلسات کمیسیون برجام خبرداد و گفت: پیش از این آقای صالحی اعلام کرده بود نقشه راه همکاری های آژانس و ایران به کمیسیون ارائه می شود اما این نقشه راه ارائه نشد، بنابراین مقرر کردیم که آقای کمالوندی در کمیسیون برجام حضور یافته و پیرامون این نقشه به اعضای کمیسیون توضیحات لازم را ارائه دهد.

ارائه گزارش برجام هفته آینده

وی در خصوص زمان ارائه گزارش کمیسیون برجام به مجلس گفت: آماده کردن این گزارش کار سختی است و نیازمند کار شبانه روزی است. کمیته های کمیسیون چهارشنبه، پنج شنبه و جمعه تشکیل جلسه خواهند داد و شنبه هفته آینده نیز کمیسیون جهت جمع بندی این گزارش ها تشکیل جلسه می دهد.

وی تصریح کرد: تلاش کمیسیون این است که در جلسات علنی هفته آینده، گزارش خود را به صحن مجلس ارائه دهد اما نمی توان گفت قطعاً هفته آینده این گزارش ارائه می شود.

تا این لحظه ۱نظر ثبت شده
  1. امیر گفت:

    من بیکارم شماچی

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. نظرتان را در مورد مطلب فوق بنویسید *

بستن تبلیغ