طرح صیانت به صحن مجلس برگشت

«طرح صیانت» به دستور کار مجلس بازگشت.

طرح صیانت به صحن مجلس برگشت

به گزارش ممتاز نیوز، با اعلام دستور کار صحن علنی مجلس برای هفته جاری مشخص شد که طرح مشهور به «صیانت» که نام کامل ابتدایی آن «طرح صیانت از فضای مجازی» بود و بعدتر به «صیانت از حقوق کاربران فضای مجازی و ساماندهی پیام رسان های اجتماعی» تغییر نام داد بار دیگر در دستورکار صحن علنی مجلس قرار گرفته است.

 بر اساس برنامه مجلس در این هفته، کمیسیون تخصصی این طرح، در مورد آن به صحن گزارش خواهد داد.

 کلیات این طرح که مخالفان و موافقان زیادی دارد پیش از این تصویب شده بود اما جزییات مورد بررسی قرار نگرفت.

 در ۱۵ شهریور ۱۴۰۱مصوبه‌ای با عنوان «شرح وظایف، اختیارات و ترکیب اعضای کمیسیون عالی تنظیم مقررات فضای مجازی کشور» توسط شورای عالی فضای مجازی برای اجرا ابلاغ شد که براساس آن «کمیسیون عالی تنظیم مقررات فضای مجازی» تشکیل خواهد شد. پس از تصویب این مصوبه به نظر ‌رسید شورای عالی فضای مجازی که از به ثمر رسیدن طرح صیانت در مجلس ناامید شده بود، دست به کار اصلاحاتی زد تا بتواند بدون نیاز به مجلس آن را تصویب کند.

 در واکنش به اقدام اخیر شورای عالی فضای مجازی، جلال رشیدی کوچی نماینده مجلس هم پس از این مصوبه اعلام کرد طراحان طرح صیانت که در شورای عالی فضای مجازی حضور دارند وقتی دیدند در مجلس نمی‌توانند کار را پیش ببرند آن را به شورای عالی فضای مجازی برده‌اند.

 همان زمان گمان‌ها بر این بود که برای اجرای طرح صیانت، مجلس را دور زده شده است. حالا بعد از ماهها دوباره بررسی طرح صیانت به دستور کار مجلس برگشته است.

انتهای پیام/


پلاس
دیجیتال

نظرتان را در مورد مطلب فوق بنویسید. نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.