باغچه آرایی حیاط و طرح های زیبای باغچه برای جلوی منزل

اگر شما هم می خواهید طرح های زیبا برای باغچه یا حیاط اجرا کنید، دست به کار شوید. چون برای باغچه آرایی حیاط منزل انتخاب های بسیاری دارید و باید زودتر تصمیم بگیرید.

از گذرها و پیاده راه های ماسه ای و آجری گرفته تا گذرهای سنگی و بتونی، این گذرهای زیبا گزینه ها خوبی برای طراحی فضای سبز حیاط و باغچه شما فراهم می کنند.

۱٫ سنگ های بزرگ کار شده داخل چمن، گذر ساده و خوبی برای مسیر بین حیاط و گاراژ می باشند. حتی تازه کارها هم می توانند خودشان این گذر را در عرض یک روز تعطیل، در حیاط بسازند.


۲٫ گذر آجری گزینه خوبی برای بسیاری از خانه ها است. در این نوع گذر، آجرها را می توان به مدل های مختلفی کنار هم چید و برای آن حاشیه هم انتخاب کرد. طرح موجی، سبدی و جناغی هم مدل های خوبی برای گذر آجری می باشند.


۳٫ گذر پالت چوب بازیافتی، به این گذر کوتاه باغچه ای بین حیاط و گاراژ، نمایی روستایی داده است. فضاهای قرار داده شده بین تخته ها، برای رشد گیاهان زیبا از زیر آن مناسب است.


۴٫ شن و ماسه فقط مناسب مسیرهای اختصاصی نیست. این ماده چندکاره به رنگ ها و سایزهای فراوانی وجود دارد. در اینجا، تخته ها به شکل راه آهن یا پله چیده شده اند و رنگ شیک آنها روی رنگ طوسی ماسه ها به چشم می آید.


۵٫ لاشبرگ هم یک ماده مقرون به صرفه برای درست کردن گذر است که برای تازه کارها هم درست کردنش آسان است. این نوع گذر که با سنگ های رودخانه حاشیه بندی می شوند، در کنار باغچه لاله و ایجاد فضایی طبیعی و بکر مناسب است.


۶٫ سنگفرش برای درست کردن گذر میان باغچه ها پارک بسیار مناسب است. ولی از مواد و مصالح دیگر کمی گرانتر است و نگهداری از آن از موارد ارزانتر کمتر هزینه برمی دارد.


۷٫ اگر می خواهید گذری زیبا داشته باشید و قیمتش برایتان مهم نیست، یک گذر هنری با سنگریزه بدهید برایتان بسازند که بینندگان آن واقعاً تحت تأثیر قرار بگیرند. این نوع گذر که اصولاً تجملی است باید توسط یک هنرمند ماهر نصب شود. هر کدام از این نوع گذرها برای خودشان یک اثر هنری می باشند.


۸٫ گذرهای سنگی ظاهر کلاسیک و مرتبی دارند. از لحاظ طرح و رنگ هم انتخاب ها فراوان است. در اینجا، ویژگی طبیعی این سنگ ها، جذابیت خاصی به گذر داده است.


۹٫ بتون در این دوره و زمانه نسبت به قبل، انتخاب های بیشتری در دسترس ما می گذارد. این روزها، می توان به بتون، رنگ و طرح داد تا شبیه سنگ و سنگفرش های دیگر شود. این مدل بتون طرح گرم و زیبایی دارد که اصلاً شما را به یاد بتون سنتی و قدیمی نمی اندازد.


۱۰٫ گل های آویشن که بین این سنگ ها سبز شده اند، زیبایی و عطر مست کننده فضا را بیشتر می کنند و در عین حال مراقبت و نگهداری از این مدل گذر سنگین نیست.

www.momtaznews.com

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. نظرتان را در مورد مطلب فوق بنویسید *