طغیان طبیعت به دلیل گناه در جامعه است

خبرگزاری فارس: نماینده مردم قم در مجلس گفت: طبیعت بدون دلیل طغیان نمی‌کند زمانی که گناه در جامع رواج پیدا می‌کند و مردم دنبال اصلاح نیستند طغیان طبیعت در جامعه به وجود می‌آید.

حجت‌الاسلام محمدرضا آشتیانی پیش از ظهر امروز در نخستین همایش توجیهی شوراهای امر به معروف و نهی از منکر اتحادیه‌ها، بازارها، پاساژها و مجتمع‌های تجاری استان قم که در سالن همایش اداره کل تبلیغات اسلامی استان قم برگزار شد اظهار کرد: بر اساس آیات قرآن کریم در حوزه امر به معروف و نهی از منکر بخشی از وظایف بر عهده دولت بوده و بخشی بر عهده افرادی است که قرآن و پیامبر را قبول دارند.

وی خاطرنشان کرد: در آیات قرآن از امر به معروف و نهی از منکر به عنوان فریضه عظیم یاد شده بنابراین اگر به واجبی عمل نمی‌شود به دلیل کم‌کاری در امر به معروف و نهی از منکر است.

نماینده مردم قم در مجلس شورای اسلامی عنوان داشت: باید با زبانی نرم و به صورت برادرانه به زنان بدحجاب تذکر داده شود تا حجابی برگرفته از حجاب فاطمه زهرا(س) و حضرت معصومه(س) داشته باشند.

وی ادامه داد: اگر همه افراد در این حوزه به وظایف عمومی خود عمل کنند جامعه اصلاح می‌شود.

آشتیانی یادآور شد: اگر از ترویج فساد در جامعه جلوگیری نشود فساد در جامعه فراگیر شده و این نکته باید در نظر گرفته شود که تنها با وجود انسان‌های صالح، اجتماع اصلاح می‌شود.

وی تصریح کرد: طبیعت بدون دلیل طغیان نمی‌کند زمانی که گناه در جامع رواج پیدا می‌کند و مردم دنبال اصلاح نیستند طغیان طبیعت در جامعه به وجود می‌آید.

نماینده مردم قم در مجلس شورای اسلامی با اشاره به سخنی از پیامبر اکرم (ص) گفت: امر به معروف و نهی از منکر از فساد جلوگیری کرده و این امر به نفع همه افراد جامعه است.

وی با بیان اینکه امروز کشور ایران به دلیل اینکه دستورات قرآن را پیاده می‌کند مورد دشمنی و نفرت در دنیاست عنوان داشت: دشمنی در زمینه انرژی هسته‌ای بهانه است و امروز زمانی است که باید دین خدا را یاری کنیم.

آشتیانی یادآور شد: تحول، نشاط و جوشش کنونی در سراسر دنیا به دلیل انقلاب و اسلام به وجود آمده است.

وی یادآور شد: دشمنان از این مسئله خوشحال می‌شوند که مشاهده کنند ملتی ۳۳ سال مانند کوهی محکم و استوار ایستاده و الآن فشارهای اقتصادی بر آنها تاثیر گذاشته است البته مسئولان هم باید به وظایف خود در این حوزه عمل کنند.


مجله اینترنتی برترین ها سبک زندگی سلامت دکوراسیون موفقیت کودک

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. نظرتان را در مورد مطلب فوق بنویسید *

بستن تبلیغ