طلای سرخ ۲۵۰هزار تومان گران شد

گردآوری شده توسط گروه اقتصاد ممتاز نیوز:

قیمت زعفران طی سه روز قبل با افزایش ۲۵۰ هزار تومانی در بازارهای داخلی روبه‌رو شده است.

خبراقتصادی: مهرنوشت: غلامرضا میری نایب رئیس شورای ملی زعفران گفت: در حالی قیمت زعفران به دلایل نامشخصی توسط بازرگانان و تولیدکنندگان در بازارهای داخلی مشهد افزایش پیدا می‌کند که بی‌ثباتی قیمت سبب کاهش بازارهای صادراتی شده است. 

میری افزود: در زمان حاضر هر کیلوگرم زعفران دسته سه میلیون و ۵۵۰ هزار تومان، پوشال چهار میلیون و ۳۵۰ هزار تومان، نگین پنج میلیون و ۴۰۰ هزار تومان و سرگل چهار میلیون و ۵۰۰ هزار تومان قیمت‌گذاری شده است؛ این در حالی است که قیمت زعفران پوشال به چهار میلیون و ۸۰۰، نگین تا چهار میلیون و ۵۰۰ و سرگل تا چهار میلیون و ۶۵۰ تومان رسیده است. 

وی خاطرنشان کرد: افزایش ۲۵۰ هزار تومانی قیمت زعفران سبب شده قیمت‌های زعفران تنها برای دو روز ثبات داشته باشد و نابسامانی موجود، بازارهای صادراتی را تحت تأثیر قرار دهد. 

نایب رئیس شورای ملی زعفران ادامه داد: صادرات زعفران طی سه ماهه اول سال جاری ۱۴٫۵ درصد رشد وزنی داشته است. 

میری تصریح کرد: زعفران‌های صادراتی به ۴۳ کشور صادر می‌شود و هنوز کشور تازهی به جمع کشورهای خواهان زعفران ایران اضافه نشده است. 

وی در پایان با اشاره به مشکلات موجود در ورود ارز به کشور یادآور شد: هرچند صادرات روند قبل خود را دنبال می‌کند، اما برگشت پول به صادرکنندگان به کندی صورت می‌گیرد.


khabareghtesadi.com
باز نشر: پورتال خبری ممتاز نیوز www.momtaznews.com

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. نظرتان را در مورد مطلب فوق بنویسید *

بستن تبلیغ