طلای ۱۴ عیار در راه بازار

۲۲ آبان ،

مدیرکل استاندارد استان تهران از ارائه پیشنهاد تدوین استاندارد طلای ۱۴ عیار به سازمان استاندارد خبر داد.

به گزارش تفسیری خبرنگار بازار باشگاه خبرنگاران مدیر کل استاندارد استان تهران:‌ اتحادیه تولیدکنندگان و صادرکنندگان طلا و جواهر پیشنهاد تدوین استاندارد طلای ۱۴ عیار را به سازمان ملی استاندارد ایران ارائه کرده که این پیشنهاد هم‌اکنون در دست بررسی است.
 
او با اشاره به این‌که استاندارد ملی ایران در حوزه طلا مربوط به عیارهای ۱۸، ۲۰ و ۲۴ است، گفت: اگر قرار باشد تغییری در استاندارد طلا اعمال شود باید فرایند تغییر استاندارد و تدوین استاندارد تازه طی شود.
 
بیات گفت: فعلا موافقتی با تدوین استاندارد طلای ۱۴ عیار نشده است، چرا که نگرانی‌هایی در این حوزه وجود دارد و ممکن است در صورت تغییر استاندارد سوءاستفاده‌هایی پیش بیاید.
 
مدیرکل استاندارد استان تهران با اشاره به این‌که اتحادیه تولیدکنندگان و صادرکنندگان طلا و جواهر به سبب کاهش قدرت خرید مردم و افزایش بهای طلا خواستار تدوین استاندارد طلای ۱۴ عیار شده است، گفت: طلای با عیار کمتر از ۱۸ از نظر سازمان غیراستاندارد است.
 
در همین حال فریدون بلغاری، مدیرکل نظارت بر اجرای استاندارد سازمان ملی استاندارد ایران در گفت‌وگو با ایسنا با بیان این‌که پیشنهاد تدوین استاندارد طلای ۱۴ عیار در حال کارشناسی است و از نمایندگان بانک مرکزی هم در زمینه استعلام می‌شود، اضافه کرد: طلا با عیار ۱۸، ۲۰ و ۲۴ هر یک علامت استاندارد مخصوص به خود را دارند.
 
به گفته وی در کشورهای دیگر نیز طلا با عیارهای ۱۰، ۱۲ و ۱۴ تولید وعرضه می‌شود و مانند کشور ما این کالا با عیار بالا عرضه نمی‌شود. او با بیان این‌که در بازار شاهد عرضه طلا با عیار کمتر از ۱۸ هستیم، افزود: طلای با عیار کمتر از ۱۴ از نظر ما غیراستاندارد است.

مطالب مرتبط :

پایان جیب بری ۶ زن سابقه دار+عکس
ادامه درخشش جهانی معتبرترین مدال طلای جهانی به مخترع جوان تبریز اختصاص یافت
پورشیب:با مدالهای طلای اسیا خودم را گول نمی زنم
اعطای نشان طلا‌ی نمایشگاه بین‌المللی ابداعات و اختراعات آلمان به یکی از کارکنان فولاد مبارکه اصفهان
ستاره های خوش تیپ کمتر می درخشند

ارسال نظر :


باشگاه خبرنگاران
باز نشر: پورتال خبری ممتاز نیوز www.momtaznews.com

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. نظرتان را در مورد مطلب فوق بنویسید *