ظرفیت پذیرش کنکور ۱۰ هزار نفر افزایش یافت

معاون سازمان سنجش با اشاره به انتشار اصلاحیه دوم دفترچه انتخاب رشته کنکور و در پی آن افزایش ظرفیت پذیرش دانشجو در کنکور۹۱، گفت: در اصلاحیه دوم حدود ۱۰ هزار و ۶۱۰ نفر به ظرفیت پذیرش کنکور اضافه شد.

سید جلال طباطبایی در گفت‌وگو با ایسنا، با اشاره به افزایش ۹٫۳ درصدی ظرفیت پذیرش دانشجو در اصلاحیه دوم انتخاب رشته، گفت: در کنکور امسال حدود ۶۲۵ هزار و ۹۲۷ داوطلب پذیرفته می‌شوند.

وی با اشاره به تمدید مهلت انتخاب رشته داوطلبان مجاز به انتخاب رشته تا ساعت ۲۴ روز چهارشنبه (۲۵ مرداد ماه )، اظهار کرد: داوطلبان می‌توانند در این مهلت علاوه بر انجام انتخاب رشته در صورتی که انتخاب رشته آنان نیاز به اصلاح داشته باشد، نسبت به افزایش و یا حذف انتخاب‌های خود اقدام کنند.

معاون سازمان سنجش با اشاره به ظرفیت پذیرش دانشجو با توجه به اصلاحیه‌های مجدد انتخاب رشته در گروه‌های آزمایشی مختلف، تصریح کرد: با توجه به افزایش مجدد ظرفیت پذیرش، در گروه آزمایشی علوم ریاضی ۱۷۱ هزار و ۳۸۱ نفر، علوم تجربی ۹۳ هزار و ۱۴۰ داوطلب، علوم انسانی ۱۶۸ هزار و ۷۶۲ داوطلب، هنر ۱۸ هزار و ۹۵۶ داوطلب، زبان ۱۷ هزار و ۵۶۰ داوطلب و چند گروهی ۱۵۶ هزار و ۱۲۸ داوطلب پذیرفته می‌شوند.

طباطبایی با بیان اینکه بر اساس افزایش ظرفیت‌ها، ظرفیت پذیرش در دوره‌های مختلف نیز تغییر کرده است، اظهار کرد: بر این اساس در دوره روزانه ۱۰۰ هزار و ۲۹۱ داوطلب، شبانه ۲۷ هزار و ۴۳ داوطلب، پیام‌نور ۳۳۲ هزار و ۲۱۱ داوطلب، نیمه حضوری یک هزار و ۹۲۰ داوطلب، مناطق محروم ۳۹۴ داوطلب، تربیت معلم ۴۳ هزار و ۷۸۰ داوطلب پذیرفته می‌شوند.

وی افزود: همچنین در دانشگاه غیرانتفاعی ۱۱۴ هزار و ۴۵۸ داوطلب، مجازی چهار هزار و ۶۱۰ داوطلب و بین‌الملل هزار و ۲۲۰ داوطلب پذیرفته خواهد شد.

معاون سازمان سنجش با بیان اینکه داوطلبان شهرستانی می‌توانند تا روز چهارشنبه، دفترچه‌های راهنمای انتخاب رشته را از باجه‌های پستی شهرستان دریافت کنند، اظهار کرد: همچنین داوطلبان تهرانی می‌توانند با مراجعه به مناطق پستی ۱۱، ۱۳ تا ۱۹ نسبت به دریافت دفترچه راهنمای انتخاب رشته تا روز چهارشنبه (۲۵ مرداد ماه) اقدام کنند.


MIGNA

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. نظرتان را در مورد مطلب فوق بنویسید *