ظرفیت تلفن اینترنتی کشور پس از ۵ سال ۴ برابر شد

۰۷خردادماه،

در سال ۱۳۷۸ سوئیچ VOIP با ظرفیت ۲۵۰۰ تماس همزمان نصب و راه‌اندازی شد و امروز پس از حدود ۵ سال از کارکرد این سوئیچ با توجه به رشد ارتباطات VOIP ظرفیت آن با افزایش به ۱۰ هزار شماره مکالمه همزمان ۴ برابر شده است.
 
به گزارش فارس شرکت ارتباطات زیرساخت تنها تأمین‌کننده ارتباطات در سطح بین‌المللی برای شبکه‌های ثابت، سیار و رومینگ بین‌الملل کشور است.
 
در حال حاضر شرکت ارتباطات زیرساخت، ارتباطات بین‌الملل کشور را از طریق مراکز سوئیچ بین‌الملل موجود که مبتنی بر فناوری مداری است، تأمین می‌کند.
 
امروزه برای برقراری ارتباطات تلفنی راه دور اغلب از تکنولوژی VOIP استفاده می‌شود که یک روش برای تبدیل سیگنال‌های آنالوگ صوتی به داده‌های دیجیتال است.
 
با توجه به فراگیر شدن و رشد روزافزون ارتباطات صادره VOIP بین‌الملل کشور، ایجاد سامانه‌ای برای مدیریت این ارتباطات ضروری شد.
 
با اجرای پروژه سامانه مدیریت کنترل و مدیریت VOIP، سامانه‌ای برای ترانزیت بخش قابل‌توجهی از مکالمات تلفنی با استفاده از فناوری VOIP تولید و مکالمات از طریق بستر اینترنت حمل می‌شود.
 
در سال ۱۳۷۸ سوئیچ VOIP با ظرفیت ۲۵۰۰ تماس به طور همزمان در ساختمان مجتمع مخابراتی انقلاب اسلامی در سالن ISC2 نصب و راه‌اندازی شد.
 
بعد از حدود ۵ سال از کارکرد و عملکرد سوئیچ VOIP و با توجه به استقبال کاربران، در سال ۹۱ ظرفیت آن به تعداد ۱۰ هزار شماره مکالمه همزمان رسیده است.
 
یعنی ۵ سال پس از راه‌اندازی سوئیچ VOIP ظرفیت آن ۴ برابر شده است.
 
این ارتباط به صورت همزمان وارد سوئیچ VOIP می‌شود و به مقاصد خود، از ایران به خارج از کشور و از خارج به سمت ایران با کیفیت مطلوب و هزینه پایین قابل دسترس برای تمامی کاربران خواهد بود.
 
استفاده از فناوری VOIP سبب کاهش هزینه ارتباطات بین‌الملل کشور و جلوگیری از ترانزیت ترافیک وارده بین‌الملل غیرمجاز می‌شود و توسعه سوئیچ VOIP، افزایش کیفیت، پایداری و امنیت ارتباطات VOIP بین‌الملل کشور را در پی خواهد داشت.

ایستنا
باز نشر: پورتال خبری ممتاز نیوز www.momtaznews.com

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. نظرتان را در مورد مطلب فوق بنویسید *