ظرفیت پشتیبان برای قطعی کابل دریایی اینترنت تامین شد

معاون وزیر ارتباطات با اشاره به قطعی اخیر کابل دریایی بین الملل که باعث افت کیفیت اینترنت در کشور شده است، گفت: بخش عمده ای از این قطعی، با جایگزینی ظرفیت های پشتیبان تامین شد.

ظرفیت پشتیبان برای قطعی کابل دریایی اینترنت تامین شد

به گزارش ممتاز نیوز، از اواسط آذرماه به دنبال قطعی بخشی از کابل دریایی ارتباطات بین الملل شرکت ارتباطات زیرساخت در مسیر قطر و امارات، شبکه اینترنت کشور دچار اختلالات مقطعی در برخی ساعات شده است.

۱۶ آذرماه جاری شرکت ارتباطات زیرساخت با تأیید بروز این مشکل اعلام کرد: ۴۳۰ گیگابیت از ظرفیت پهنای باند بین الملل شرکت ارتباطات زیرساخت به علت قطع سگمنت دوم فیبر دریایی متعلق به شرکت GBI در محدوده دریایی بین قطر و امارات دچار قطعی و اختلال شده است که با توجه به قطعی به وجود آمده در این مسیر دریایی و زمان‌بر بودن بازیابی مجدد آن، اقدامات فوری جهت تأمین ظرفیت جایگزین از سایر مسیرها در دستور کار مهندسان فنی شرکت ارتباطات زیرساخت قرار گرفته و با تلاش‌های صورت گرفته به زودی ظرفیت‌های جدید جهت تأمین این بخش از ترافیک آماده بهره برداری خواهد بود.

هم اکنون صادق عباسی شاهکوه رئیس سازمان تنظیم مقررات و ارتباطات رادیویی در یک برنامه تلویزیونی از رفع بخش عمده ای از این مشکل خبر داده است.

به گفته وی، قطعی اخیر در اینترنت بین الملل، باعث بروز اختلال در دسترسی کاربران در ساعات پیک ترافیک اینترنت شده است. از آنجایی که رفع این مشکل زمان است، شرکت ارتباطات زیرساخت از ظرفیت‌های جایگزین برای حل مقطعی مشکل استفاده کرده است.

معاون وزیر ارتباطات با بیان اینکه هم اکنون ارتباطات اینترنت زیرساخت از چند کابل دریایی و کابل زمینی در اطراف کشور تأمین می‌شود، افزود: به دنبال قطعی کابل دریایی قطر و امارات که هنوز هم وصل نشده است، طی دو سه روز اخیر شرکت ارتباطات با ظرفیت‌های جایگزین، بخش عمده ای از این ظرفیت را تأمین کرده است و این مساله تا حدود زیادی حل شده است.

عباسی شاهکوه گفت: طبق اعلام شرکت ارتباطات زیرساخت، تقریباً بخش عمده ای از این مشکل با جایگزینی ظرفیت‌های پشتیبان تأمین شده است. گرچه هنوز کابل دریایی تعمیر نشده است.

انتهای پیام/

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. نظرتان را در مورد مطلب فوق بنویسید *

بستن تبلیغ