عارف: اگر پیشنهاد معاون‌اولی شود بررسی می‌کنم

۰۱ تیرماه به نقل از منبع ذکر شده، در پرتال خبری ممتاز نیوز منتشر گردیده است

ایران > سیاست – ممتازنیوز:
عضو مجمع تشخیص مصلحت نظام در مورد حضورش در کابینه حجت‌الاسلام روحانی و گمانه‌زنی‌های بعضی دربارهٔ پست معاون‌اولی گفت: اگر این پیشنهاد شود، بررسی می‌کنم.

فارس نوشت: محمدرضا عارف معاون اول دولت خاتمی و یکی از کاندیداهای انصراف دهنده یازدهمین دوره انتخابات ریاست جمهوری در حاشیه دیدار با اعضای هیئت رئیسه دانشگاه صنعتی شریف در پاسخ به سؤالی مبنی بر اینکه اگر پیشنهاد معاون اولی را به شما بدهند، آیا می‌پذیرید اظهار داشت: بگذارید اول مطرح شود سپس ما آن را بررسی می‌کنیم.

وی در پاسخ به سؤال خبرنگاری مبنی بر اینکه چقدر برنامه‌های شما در دولت آقای روحانی اجرایی خواهد شد، گفت: آقای روحانی هنوز برنامه‌های خود را اعلام نکرده‌اند و بنده در جلسه دیروز خود با ایشان نقطه نظراتی را مطرح کردم.

عضو مجمع تشخیص مصلحت نظام در پاسخ به این پرسش که شنیده شده که شما از کناره‌گیری به نفع آقای روحانی دلگیر شده‌اید، گفت: چنین موضوعی صحت ندارد و بنده آن را تکذیب می‌کنم چرا که بنده هر کاری انجام می‌دهم وظیفه است و هر کاری که مردم انجام دهند سبب خوشحالی من می‌شود.

عارف در مورد آرایش اصلاح‌طلبان در دولت آینده گفت: این مسئله به عهده آقای روحانی است و ما باید به رئیس‌جمهور منتخب در حل مشکلات یاری رسانیم تا بتواند کابینه مؤثر و قوی‌ای تشکیل دهد.

وی ادامه داد: رئیس‌جمهور منتخب باید احساس اختیار کند بنابراین نباید به گونه‌ای رفتار شود که ایشان فکر کنند می‌خواهد کسانی را به وی تحمیل کنند. چرا که تشکیل کابینه در حوزه اختیارات رئیس‌جمهور است و همه باید به این اختیارات احترام گذاشته تا آقای روحانی کابینه منسجم و قوی داشته باشد.

این کاندیدای یازدهمین دوره انتخابات ریاست جمهوری در پاسخ به این پرسش که آیا اصلاح‌طلبان به دنبال سهم‌خواهی در کابینه یازدهم می باشند، گفت: اصلاح‌طلبانی که به دنبال سهم‌خواهی باشند دیگر اصلاح طلب نیستند.


RSS
منبع:همشهری
باز نشر: پرتال خبری ممتاز نیوز www.momtaznews.com

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. نظرتان را در مورد مطلب فوق بنویسید *