عامل اصلی تصادفات جاده ای

عامل اصلی تصادفات جاده ای

عامل اصلی تصادفات جاده ای

ممتازنیوز: معاون عملیات پلیس راه کشور گفت: ۴۴ درصد از تصادفات جاده ای ۲۴ ساعت گذشته منجر به واژگونی وسائل نقلیه شده است.

به گزارش «پرشین خودر»، سرهنگ اسفندیاری به مهمترین علل تصادفات جاده ای ۲۴ ساعت گذشته اشاره کرد و افزود: در این مدت۳۰ درصد از تصادفات به علت بی توجهی به جلو، ۲۸ درصد به علت تخطی از سرعت مطمئن، ۱۴٫۵ درصد به علت انحراف به چپ خودروها و پنج درصد نیز به علت خستگی و خواب آلودگی رانندگان رخ داده است.
وی افزود : علت ۲۲ و نیم درصد از تصادفات جاده ای نیز سایر عوامل رانندگی گزارش شده است.
معاون عملیات پلیس راه کشور گفت: همچنین در این مدت ۷ درصد از تصادفات جاده ای برون شهری نیز برخورد وسائل نقلیه با عابران پیاده گزارش شده است.
سرهنگ اسفندیاری در ادامه به مهمترین تصادفات جاده ای ۲۴ ساعت گذشته اشاره کرد و گفت: در استان لرستان محور خرم آباد ۱۲ کیلومتر کمربندی یک دستگاه تریلر ایویکو با یک دستگاه خودرو سواری پژو ۴۰۵ برخورد کرد که در این حادثه رانندگی ۷ نفر کشته شدند و یک نفر نیز مجروح شد.
وی افزود: ۵۰ درصد علت این حادثه رانندگی انحراف به چپ راننده تریلی و ۵۰ درصد نیز بکار نبردن علائم ایمنی از جانب سازمان راهداری هنگام عملیات جاده ای بوده است.
معاون عملیات پلیس راه کشور گفت: همچنین در استان فارس کیلومتر ۳۵ محور مرودشت یک دستگاه خودرو سواری پژو ۴۰۵ با پراید برخورد کرد که دراین حادثه رانندگی نیز دو نفر کشته و یک نفر نیز مجروح شدند.
وی افزود: علت این حادثه رانندگی در دست بررسی است.


پرشین خودرو | RSS

تا این لحظه ۱نظر ثبت شده
  1. reza گفت:

    علت اصلی تصادفات رانندگی استاندارد نبودن جاده ها ووسایل نقلیه است وجود چاله ها دست اندازها تنگ وعریض شدن جاده ها استاندارد نبودن چراغ وسایل نقلیه است

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. نظرتان را در مورد مطلب فوق بنویسید *