عامل تخلیه حباب قیمت مسکن چیست‌؟

گردآوری توسط گروه عمران ممتازنیوز

http://www.bananews.ir/بعد از تنگنای اقتصادی در سال ۹۱، بازار مسکن دچار ۲۰ درصد حباب قیمت شد و تا به امروز ۹ درصد از این حباب تخلیه شده است.
به گزارش ممتاز (BanaNews.ir) رییس اتحادیه مشاوران املاک کشور در این رابطه به «دنیای‌اقتصاد» گفت: همچنان امید است که ۱۱ درصد مابقی این حباب از بین برود تا قیمت‌های پیشنهادی فروش در بازار مسکن بیشتر رنگ واقعیت به خود بگیرد.
مصطفی قلی خسروی در ادامه خاطرنشان کرد: از ابتدای آغاز به افت قیمت‌های پیشنهادی فروش واحدهای مسکونی حاصل از ترکیدن حباب طی چند ماه اخیر نسبت به پارسال، روند کاهشی به صورت ۲ درصد، ۲ درصد در ماه بوده و همچنان هم ادامه دارد.
وی دربارهٔ سبب از بین رفتن حباب قیمت در بازار مسکن طی مرور زمان تاکید کرد: تنها مساله ای که سبب شده است تا حباب ۲۰ درصدی کم کم به صفر برسد، وجود «رکود» در بازار معاملات است و غیر از این اتفاقی در بازار مسکن روی نداده است که تاثیر بر ترکیدن حباب داشته باشد.
رییس اتحادیه مشاوران املاک کشور در رابطه با وظیفه دولت در ساماندهی بازار مسکن تصریح کرد: دورنمای کار دولت نشان می‌دهد که تاثیرگذار بر بازار مسکن خواهد بود، چرا که آخوندی، وزیر راه‌وشهرسازی و حسن روحانی، رییس‌جمهور وعده داده‌اند که پیگیر مسکن مهر خواهند بود.مصطفی قلی خسروی به متقاضیان مسکن پیشنهاد کرد: خریداران هر موقع که نیاز به خرید از بازار مسکن دارند، اقدام به خرید کنند.
وی در پاسخ به «دنیای اقتصاد» مبنی براینکه این روزها بعضی از کارشناسان به خریداران پیشنهاد می‌دهند اکنون از بازار خرید نکنند و چند ماهی صبر کنند تا قیمت‌ها متعادل تر شود، آیا نظر شما هم این است؟ گفت: بنده در شرایط فعلی اصلا چنین پیشنهاد‌ای به متقاضیان مسکن نمی‌کنم و اعتقاد دارم که روند کار باید انجام شود.
رییس اتحادیه مشاوران املاک کشور در پایان دربارهٔ پیش‌بینی وضعیت بازار مسکن در آینده عنوان کرد: به اصطلاح هنوز جوهر امضای وزرا خشک نشده است تا کار به عمل برآید، نه به سخنرانی. به همین خاطر به نظر می‌رسد که عملکرد وزرا تا سه ماه آینده جواب خواهد داد.

بنانیوز – ممتاز، خبرها صنعت ساختمان کشور، عمران – معماری – شهرسازی
باز نشر: پورتال خبری ممتاز نیوز www.momtaznews.com

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. نظرتان را در مورد مطلب فوق بنویسید *