عبور کاربران اینترنت چین از مرز ۵۶۴ میلیون

۲۷م دیماه ، خبرگزاری‌ها- تعداد کاربران اینترنت در چین در شش ماه قبل ۲۶ میلیون نفر بیشتر شده و رقم کلی آن از مرز ۵۶۴ میلیون نفر قبل است.

آمار رسمی حاکیست که ضریب نفوذ اینترنت در این کشور به ۴۲٫۱ درصد رسیده است. تا چند سال قبل آمریکا از نظر تعداد کاربران اینترنت در رتبه اول بود، اما چند سالی است که چین به سبب جمعیت بالایی که دارد این عنوان را از دست آمریکا خارج کرده است. در حال حاضر ضریب نفوذ اینترنت در آمریکا به ۷۷ درصد می رسد.

علیرغم افزایش تعداد کاربران اینترنت در چین رشد آن در سال های اخیر کند شده است. بر اساس تحقیقات دولت چین ۷۷٫۳ درصد کسانی که در این کشور کاربر اینترنت نیستند می گویند به هیچ وجه قصد ندارند کاربر اینترنت شوند یا احتمال چنین کاری را بسیار پایین دانسته اند. این رقم نسبت به اواسط سال ۲۰۱۱ حدود ۱۲ درصد افزایش نشان می دهد.

۸۱ درصد از کاربران اینترنت در چین زیر ۳۹ سال سن دارند و ۳۰٫۴ درصد از آنها بیست و چند ساله می باشند. ۳۵٫۶ درصد این اشخاص هم تنها در حد سیکل تحصیلات دارند. همچنین تعداد کل اشخاصی که در این کشور با استفاده از گوشی همراه و تبلت و … به اینترنت متصل شده اند در دسامبر سال ۲۰۱۲ به ۴۲۰ میلیون نفر رسیده است.

IT Iran
باز بازنشر: پورتال خبری ممتاز نیوز www.momtaznews.com

نظرتان را در مورد مطلب فوق بنویسید. نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.