عجیب‌ترین مکان ها برای لانه سازی! +عکس

۱۳م اسفند به نقل از منبع ذکر شده، در پرتال خبری ممتاز نیوز منتشر گردیده است

بسیاری از شما حتما تا به حال لانه های پرنده ها را دیده اید که در بالای درختان بنا شده است و زیبایی خاصی دارد. پرنده ها همیشه بهترین مکان را بدون توجه به محیط اطرافش برای لانه سازی انتخاب می کنند.

ممتازنیوز: بسیاری از شما حتما تا به حال لانه های پرنده ها را دیده اید که در بالای درختان بنا شده است و زیبایی خاصی دارد. پرنده ها همیشه بهترین مکان را بدون توجه به محیط اطرافش برای لانه سازی انتخاب می کنند.

 شاخه هایی که به زیبایی در یکدیگر قرار گرفته اند و به مانند آن می باشند که با ماشین های قالی بافی ساخته شده اند اما تنها هنر پرندگان است که این همه زیبایی را خلق می کند. پرنده ها با همه ظرافتی که در ساخت لانه هایشان به کار می گیرند اما هیچ وقت به مکانی که در حال خانه سازی در آن می باشند دقت نمی کنند و مکان های عجیبی را گاها انتخاب می کنند.

 برف پاک کن

چندی پیش فردی به نام “رادیتور گوربوک” اهل ترکیه خودرو خود را در به مدت ۶ روز در پارکینگ می گذارد و به آن سر نمی زند. پس از این مدت که به سراغ خودرویش می رود با صحنه ای جالب روبرو می گردد.

در طی این مدت پرنده‌ای روی برف پاک کن خودرو “رادیتور” لانه کرده و در آنجا اقدام به تخم گذاری نیز کرده است. وی با دیدن این صحنه تصمیم می گیرد تا خودروی خود تا زمان به دنیا آمدن جوجه ها در همان پارکینگ دست نخورده باقی بگذارد.

کباب پز

خانم “گولدا گلسون” برای مدتی کباب پزش را در حیاط قرار داد و پس از چند هفته متوجه رفت و آمد پرندگان به داخل این کباب پز شد وی وقتی این کباب پز را باز کرد با صحنه ای بسیار عجیب روبرو شد. پرنده ها لانه ای بسیار بزرگ را در این کباب پز ساخته بودند.  “گولدا گلسون” تا زمانی که پرنده ها در این کباب پز لانه داشتند به آن دست نزد و بعد از مهاجرت پرندگان آن را خراب کرد.

 زیرسیگاری

چندی پیش خانواده ای از پرنده ها یک زیرسیگاری دیواری در ولز را به عنوان خانه خود انتخاب کردند که در نوع خود بسیار منحصر به فرد بود. این پرنده های کوچک زندگی خود را در جای خوبی آغاز نکردند اما مردم برای زندگی بهتر آن ها اخطارهایی را به اطراف این زیرسیگاری چسباندند که سبب شد آن ها در سلامت کامل در این زیرسیگاری زندگی کنند.

موتور مینی بوس

در یکی از روستاهای انگلستان اتفاقی بسیار جالب رخ داد. در حالی که ارتش برای یک اردوی نظامی به یک منطقه کوهستانی رفته بود مینی بوسی را به قیمت ۳۰ پوند در روز اجاره کرد اما در زمان بازگشت راننده این مینی بوس متوجه شد که پرنده ای لانه ای در موتور خودرو ساخته است و از تخم هایش محافظت می کند. آن ها مجبور شدند تا زمانی که جوجه ها سر از تخم خارج بیاورند صبر کنند و پس از آن با پرداخت یک هزار پوند به عنوان اجاره، مینی بوس را به صاحبش تحویل دهند.

هواپیمای جت

چندی پیش در یکی از موزه های هوایی انگلستان خانواده ای از پرنده ها موتور یک هواپیمای جت را برای ساختن لانه خود مناسب دیدند. آن ها در موتور این هواپیما به خوبی زندگی می کنند و به نوعی لانه این پرندگان به یکی از جاذبه های این جت برای بازیدکنندگان موزه تبدیل شده است.

باشگاه خبرنگاران


..
باز بازنشر: پرتال خبری ممتاز نیوز www.momtaznews.com

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. نظرتان را در مورد مطلب فوق بنویسید *