عجیب ترین اتوبوس های دنیا +عکس

۰۷اردیبهشت۹۲ به نقل از منبع ذکر شده، در پرتال خبری ممتاز نیوز منتشر گردیده است

از ساخت اتوبوس های پدالی تا اتوبوس دو چهره همه از جمله عجیب ترین اتوبوس هایی می باشند که تا به حال ساخته و آماده استفاده عموم شده اند.

به گزارش گروه خواندنی هایممتازنیوز، اتوبوس یکی از وسیله های نقلیه عمومی پرکاربرد در تمامی کشورهای دنیاست. به همین سبب از تنوع بسیار بسیاری برخوردار است به طوری که نمونه های مختلف آن هر ساله در بعضی کشورها به کار گرفته می شوند. عده ای نیز با استفاده از خلاقیت و ذوق هنری اتوبوس های جالبی می سازند که شاید نتوان آن ها را حتی اتوبوس نامید:

** اتوبوس پدالی

هند کشوری است که دیدن وسایل عجیب در آن به نظر بسیار هم عجیب نیست چرا که همیشه یک چشمه برای خودنمایی دارند. اتوبوس پدالی یکی از دستاوردهای این کشور است که با گذاشتن یک محل بار قدیمی روی دوچرخه ساخته می گردد. این اتوبوس ها معمولا به عنوان سرویس مدرسه استفاده می شوند.

** اتوبوس فضایی

یکی از طرح های جالبی که برای اتوبوس ارائه شده است ” JL421″نام دارد. در این طرح شما یک بدنه تمام آهنی را ملاحظه می کنید که به نظر یک تانک از کهکشان های دور است اما در اصل به عنوان یک اتوبوس کوچک ساخته شده است. در این اتوبوس ۵ نفر داخل کابین و ۵ نفر دیگر روی سقف می توانند بشینند.

** بلندترین اتوبوس دنیا

در کشوری که بیشترین جمعیت دنیا را دارد نیاز به یک اتوبوس ۵ کابینه که طولی نزدیک به ۶۰ متر دارد بسیار حس می گردد. چینی ها چند سال پیش بلندترین اتوبوس شهری را ساختند که می توانست ۳۸۰ مسافر را در عین واحد جا به جا کند.  البته این اتوبوس تنها در مسیرهای مستقیم حرکت می کند چرا که دور زدن برای ان بسیار مشکل است.

** اتوبوس راه آهن

یک ایده متفاوت برای اولین بار سبب شد اشخاصی که هم می خواهند سریع مسافرت کنند و هم از اتوبوس های بین شهری می ترسند از اتوبوس ریلی استفاده کنند.  این اتوبوس ها به سرعت بین خطوط ریلی حرکت می کنند. ایمنی نکته اصلی برای انتخاب این اتوبوس هاست که بعضی مسافرین به آن بسیار اهمیت می دهند.

** اتوبوس با موتور جت

یکی از عاشقان سرعت درانگلستان اتوبوسی ساخته است که با یک موتور جت کار می کند. این اتوبوس از جنس آلمینیوم ساخته شده است و تنها چند بار از آن استفاده شد چرا که این اتوبوس بسیار قابل اعتماد نیست به همین سبب ممکن است در سرعت های بالا متلاشی شود.

** اتوبوس دو چهره

تام کندی یک طراح آمریکایی با چسباندن دو اتوبوس بر روی سر اتوبوسی دیگر یک خودروی دو چهره ساخته است.  این خودرو این روزها به یکی از جالبترین اتوبوس های مدرسه در آمریکا تبدیل شده است، بسیاری از دانش آموزان برای رسیدن به این سرویس جنگ و دعوا می کنند.


باشگاه خبرنگاران
باز نشر: پرتال خبری ممتاز نیوز www.momtaznews.com

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. نظرتان را در مورد مطلب فوق بنویسید *