عدم تمایل انبوه‌سازان به تکمیل ‌مهر

گردآوری توسط گروه عمران ممتازنیوز

رییس انجمن صنفی انبوه‌سازان مسکن خوزستان از مسوولان خواست نرخ قرارداد ساخت و ساز در پروژه‌های مسکن‌مهر استان، مطابق با شرایط روز و هزینه‌های جاری باشد.

به گزارش ممتاز، سیاوش ساعی‌فر در گفت‌وگو با خبرنگار خبرگزاری دانشجویان ایران(ایسنا)، منطقه‌ خوزستان، اظهارکرد: هر متر ساختمان‌سازی در پروژه‌های مسکن‌مهر، براساس قراردادهای مصوب سال‌های قبل ۳۰۰ هزار تومان تعیین شده است که این نرخ با هزینه‌های فعلی همخوانی ندارد.

وی افزود: در حال حاضر در شهرهایی که مسکن‌مهر توسط انبوه‌سازان ساخته می‌شود به سبب پرداخت نشدن مطالبات و پایین بودن نرخ قراردادها، انبوه‌سازان تمایلی به انجام کار ندارند.

ساعی‌فر تصریح‌کرد: نرخ قرارداد در زمان دلار ۱۳۰۰ تومانی تعیین شده، در حالی که امروز هر دلار ۳۰۰۰ تومان است. ما انتظار داریم با توجه به افزایش هزینه‌ها به‌ویژه افزایش قیمت مصالح ساختمانی، نرخ قراردادها متری ۶۰۰ هزار تومان و حداقل ۲ برابر شود.

رییس انجمن صنفی انبوه‌سازان مسکن خوزستان گفت: باید در زمینه قراردادها و نحوه پرداخت‌ها در فرم اجرای پروژه‌های مسکن‌مهر تجدیدنظر صورت گیرد. همچنین انتظار داریم نرخ تسهیلات مسکن‌مهر که فعلا ۲۵ میلیون تومان است به ۲ برابر و ۵۰ میلیون تومان افزایش یابد.

منبع: ایسناآخرین خبرها
باز نشر: پورتال خبری ممتاز نیوز www.momtaznews.com

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. نظرتان را در مورد مطلب فوق بنویسید *