عدم لغو تحریمها نشانه لجاجت است

جام جم آنلاین: امام جمعه موقت تهران خطاب به کشورهای طرف مذاکره با ایران گفت: استادان دانشگاههای شما بعد از اجلاس استانبول گفتند که آمریکا باید تحریمهای ایران را لغو کند و اذعان کردند که لغو نکردن این تحریمها نشانه لجاجت و بی صداقتی آمریکاست.وی خطاب به آمریکا و کشورهای تحریم کننده ایران گفت: ملت ایران این تحریمها را تحمل کرد و آن را سبب رشد خود قرار داد و شما از این تحریمها جزء اذیت خود هیچ سودی نبردید بنا بر این باید شما که خود را معیار می دانید به سراغ انصاف بروید و در مذاکرات بغداد صداقت ایران را مورد توجه قرار دهید.

آیت الله محمد امامی کاشانی در خطبه دوم نماز جمعه تهران افزود: نظام جمهوری اسلامی ایران منسجم است و مردم آن حول ولایت حرکت می کنند و انتخابات اخیر نیز نشان داد که ملت هوشیار ، محکم و پابرجاست و آمریکا و غرب از تحریمها بهره ای نمی برند.

وی خطاب به آمریکا و کشورهای تحریم کننده ایران گفت: ملت ایران این تحریمها را تحمل کرد و آن را سبب رشد خود قرار داد و شما از این تحریمها جزء اذیت خود هیچ سودی نبردید بنا بر این باید شما که خود را معیار می دانید به سراغ انصاف بروید و در مذاکرات بغداد صداقت ایران را مورد توجه قرار دهید.

آیت الله امامی کاشانی تأکید کرد: ایران به دنبال سلاح اتمی نیست و تهمت های شما به این کشور و نظام امتحان پس داده روا نخواهد بود از این رو در مذاکرات بغداد عقل را معیار قرار دهید.

امام جمعه موقت تهران در بخش دیگری از سخنان خود به اجلاس کشورهای ۱+۵ با ایران اشاره کرد و گفت: نظام جمهوری اسلامی ایران نظامی باوفا و راستگوست و مقام معظم رهبری نیز فرمودند که ما سلاح اتمی را حرام می دانیم بنا بر این این کشورها باید به این مسئله توجه کنند.

امامی کاشانی همچنین از دولت و مجلس خواست برای تحقق شعار امسال مبنی بر تولید ملی و حمایت از کار و سرمایه ایرانی تلاش کنند و بودجه کشور را برای ارتقاء تولید اختصاص دهند.

وی با اشاره به آیه ای از قرآن مبنی بر اینکه باید زمین را آباد کرد گفت: وظیفه ما این است که کشور را آباد کنیم و آنکه ثروتش را صرف تولید و معاش کند عمری افزون خواهد داشت.

وی افزود : باید واردات به قدر ضرورت باشد و سرمایه دار ، کارگر و همه دست اندرکاران از دولت و مجلس به فکر تولید داخل باشند.

امامی کاشانی همچنین با اشاره به برگزاری نمایشگاه بین المللی کتاب تهران از دست اندرکاران برگزاری این نمایشگاه قدردانی کرد و گفت: اگر چه مشکلات گذشته این نمایشگاه برطرف شد اما باید برای رفع همه اشکالات تلاش کرد.

خطیب جمعه تهران خطاب به جوانان گفت: رونق معارف اسلام از طریق مطالعه برای جامعه ما بسیار ضروری است و جوانان باید وقتشان را صرف رشد علمی و مطالعه کنند.

آیت الله امامی کاشانی در خطبه نخست با توصیه نمازگزاران به تقوای الهی و با تبریک سالروز ولادت دخت پیامبر اکرم (ص) فاطمه زهرا (س) به خطبه قبل درباره انتخاب و تفکر در معنای کوثراشاره کرد و افزود: کوثر در مقابل ابتر آمده است و کوثر به معنای خیل کثیر است و مصداق آن شخص فاطمه زهرا (س) است.

خطیب جمعه این هفته تهران همچنین با اشاره به ولادت حضرت فاطمه زهرا (س) افزود: فاطمه زهرا الگوی همه انسانهای روی زمین و خاصه اسلام است.

وی همچنین به زن و خانواده امروز در غرب اشاره کرد و گفت: برخورد دنیای غرب با موضوع زن جنبه ای منفی ، شهوانی و عیاشی است که این واقعا تاسف بار است البته زنانی هستند که در غرب دامنشان پاک و پاکیزه است اما بحث ما بر سر خانواده است که آیا این خانواده اصیل است یا خیر .

آیت الله امامی کاشانی با ابراز تاسف از این که برخی دختران و فرزندان این کشور رنگ غرب را به خود گرفته اند افزود: ما باید معیار و ارزش ها را خوب بفهمیم و آن را انتخاب کنیم.

خطیب جمعه تهران در ادامه خطاب به بانوان و دختران اسلام گفت : رنگ فاطمه را بگیرید و از جام می کوثر زهرا بنوشید ؛ چه نامی از نام فاطمه بهتر است.(واحد مرکزی خبر)


jamejamonline.ir – 22 – RSS Version

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. نظرتان را در مورد مطلب فوق بنویسید *

بستن تبلیغ