عدم همکاری سران منافقین با هیئت بررسی حمله به اردوگاه اشرف

گردآوری شده توسط گروه سیاسی ممتاز نیوز:

هیئت تحقیق و بررسی حمله به اردوگاه اشرف، از عدم دسترسی به منابع اطلاعاتی منافقین برای رسیدن به نتیجه نهایی خبر داد.

به گزارش حوزه سیاست خارجی باشگاه خبرنگاران به نقل از پایگاه اطلاع‌رسانی هابیلیان(خانواده شهدای ترور کشور) هئیت تحقیق دولت عراق که برای بررسی حمله به اردوگاه اشرف، پس از یورش به این اردوگاه در ۱۰ شهریور ماه (اول سپتامبر) تشکیل شده بود از عدم همکاری سران منافقین با این هیئت خبر داد.
 
پس از حمله افراد ناشناس به اردوگاه اشرف در شهریور ماه سال جاری، سازمان ملل از دولت عراق خواست تا این حادثه را بررسی کند. دولت عراق نیز با تشکیل هئیت تحقیق به بررسی این حادثه پرداخت. با این حال مقامات دولتی عراق از عدم همکاری منافقین گلایه کرده‌اند.
 
منافقین تاکنون از در اختیار قرار دادن عکس و فیلم‌های خود در روز حادثه به هئیت عراقی امتناع کرده‌اند. همچنین بازماندگان منافقین از روز حادثه که ۴۲ نفر می‌باشند تاکنون با گروه تحقیق دیداری نداشته‌اند.
 
برخی از کسانی که به تازگی از این گروهک تروریستی جدا شده‌اند، اعلام کرده‌اند که پس از حمله اول سپتامبر به پادگان اشرف و انتقال ۴۲ نفر بازمانده به کمپ لیبرتی، هیچ یک از افراد سازمان با این بازمانده‌ها دیداری نداشته و این افراد در مکانی ایزوله به سر می‌برند.
 
برخی از گمانه زنی‌ها حاکی از آن است که پس از حمله به پادگان اشرف، بسیاری از زخمیان، توسط سران منافقین، قربانی تسویه حساب درون سازمانی شده‌اند و سران این گروهک از ترس افشای این حقیقت از ارتباط بازماندگان این حادثه با دیگر افراد جلوگیری می‌کنند.
 
گفتنی است، دهم شهریور ماه، گروهی از افراد ناشناس با حمله به پادگان اشرف، ۵۳ نفر از اعضای گروهک منافقین را به هلاکت رساندند. پس از این حادثه سران گروهک منافقین مجبور به تخلیه کامل اردوگاه اشرف و انتقال به کمپ لیبرتی در حومه بغداد شدند.

انتهای پیام/


باشگاه خبرنگاران
باز نشر: پورتال خبری ممتاز نیوز www.momtaznews.com

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. نظرتان را در مورد مطلب فوق بنویسید *