عربستان سر دادن شعار سیاسی را در مراسم حج امسال ممنوع کرد

.youm7-2.jpg

وزیر حج عربستان بار دیگر اعلام کرد که این کشور سر دادن شعارهای سیاسی را طی مناسک حج ممنوع اعلام کرده است.

به گزارش خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا)، به نقل از روزنامه مصری الیوم السابع، بندر حجار، وزیر حج عربستان اظهار داشت: وزارت حج در سال جاری ممنوعیت سر دادن شعارهای سیاسی را با هیات‌های خارجی حج مطرح خواهد کرد و طی توافقنامه‌هایی سر دادن شعارهای سیاسی ممنوع خواهد شد.

از سوی دیگر، وزیر حج عربستان تصریح کرد: طرح توسعه مسجد النبی (ص) که عبدالله بن عبدالعزیز، پادشاه عربستان آن را افتتاح کرد، طرحی انسان دوستانه برای همه کشورهای اسلامی محسوب می‌شود به طوری که با اجرای این طرح حرم شریف نبوی گنجایش دو میلیون نمازگزار را خواهد داشت و این طرح هزینه‌ای معادل ۷ / ۴ میلیارد ریال در برمی‌گیرد.

پیش از این بندر حجار از فرودگاه بین‌المللی محمد بن عبدالعزیز در مدینه منوره و تمامی سالن‌های جدید حجاج بازدید کرده و از آمادگی وزارت حج و سندیکای تاکسی‌های فرودگاه و سالن‌های انتظار حجاج خبرداد.

در همین حال سالم بن محمد البلمید، مدیرکل گذرنامه‌های عربستان اظهار داشت: شمار حجاج امسال بالغ بر ۱۹۹ هزار و ۴۲۷ تن می‌شود که از این میان ۱۹۹ هزار و ۳۱۹ تن از راه هوایی ۴۳ حاجی از راه زمینی و ۶۵ تن از راه دریا به این سرزمین سفر می‌کنند.

انتهای پیام


ایسنا

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. نظرتان را در مورد مطلب فوق بنویسید *