عربستان مانع دعوت جان کری از ایران شد

به گزارش گروه وبگردی ممتاز نیوز:

دیپلمات ارشد آمریکایی در مصاحبه ای مطبوعاتی گفت: هدف از سفر اوباما رئیس جمهور ایالات متحده به ریاض بررسی نقاط اساسی و مهم در روابط دو کشور است که از جمله ی آنها بررسی وضعیت سوریه می باشد.

دیپلمات ارشد آمریکایی در مصاحبه ای مطبوعاتی گفت: هدف از سفر اوباما رئیس جمهور ایالات متحده به ریاض بررسی نقاط اساسی و مهم در روابط دو کشور است که از جمله ی آنها بررسی وضعیت سوریه می باشد.

 به نقل از خبرگزاری النشره یک دیپلمات ارشد آمریکایی در مصاحبه ای مطبوعاتی گفت: هدف از سفر اوباما رئیس جمهور ایالات متحده به ریاض(پایتخت عربستان) درآخراین ماه میلادی جاری  بررسی نقاط اساسی و مهم در روابط دو کشور است که از جمله ی آنها بررسی وضعیت سوریه می باشد.

وی در رابطه با خبر تیرگی روابط امریکا و عربستان افزود:  رابطه استراتژیک  امریکا و عربستان تحت هیچ شرایطی متاثر نمی شود هرچند عربستان از عدم ورود آمریکا به جنگ علیه سوریه خشمگین شده است. ولی ما حساب های استراتژیک خودمان را در خاورمیانه داریم و ریاض حساب های خاص خود را در منطقه دنبال می کند و باید دانست که امریکا با وجود پایگاهای نظامی اش در خلیج فارس و اتفاقیه های نظامی با کشورهای خلیج، متعهد به دفاع از این کشورها است واین غیر قابل تغییر است.

این دیپلمات آمریکایی افزود: درجنگ سوریه باید طرف سومی غیر از دوطرف درگیرجنگ وارد پروسه صلح بشود واین طرف سوم باید بتواند به نیروهای وابسته خود در میدان برای توقف جنگ فشار بیاورد. ایران نیروهای وابسته به خود را در سوریه دارد مثل حزب الله و نیروهای شیعه عراقی وعربستان هم نیروهای خود را در این کشور دارد. لذا باید هم عربستان و هم ایران در نشست ژنو شرکت داشته باشند.

با وجود تلاش های جان کری وزیر امور خارجه امریکا برای دعوت از ایران در نشست ژنو ۲ ، عربستان از این دعوت مخالفت به عمل آورده است و از شرکت ایران جلو گیری کرده است. اما وضعیت در سوریه بدتر شده و نیروهای نظامی بشار اسد در حال پیشروی هستند و باید به دنبال را هکاری باشیم.


سایت ممتاز|خبر ممتاز
باز نشر: پورتال خبری ممتاز نیوز www.momtaznews.com

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. نظرتان را در مورد مطلب فوق بنویسید *

بستن تبلیغ