عرضه ارز به بازار با هماهنگی رئیس جمهور

به زودی اقدامات خوبی در مورد بازار ارز اتفاق خواهد افتاد و قراراست، دولت تصمیم مناسبی برای عرضه ارز بگیرد و هرچه زودتر آن را اجرا کند.

غلامرضا مصباحی مقدم – رئیس کمیسیون برنامه و بودجه مجلس – افزود:‌در جلسه هماهنگی دولت و مجلس مقرر شد دولت با هماهنگی رئیس جمهور عرضه ارز را به زودی شروع کند.
وی افزود: دولتمردان گفته‌اند هرچه سریعتر این اقدام اجرا و بازار ارز متعادل خواهد شد.
رئیس کمیسیون برنامه و بودجه مجلس افزود: مقرر شده تصمیمات گرفته شده در جلسه مشترک دولت و مجلس را امروز به تأیید رئیس جمهور رسانده و با هماهنگی اجرا کنند.
رئیس کمیسیون برنامه و بودجه افزود: امروزه از نظر داشتن ذخائر طلا و ارز در تاریخ ایران بی‌سابقه است و ذخایر بسیار مناسب و مطمئنی در کشور وجود دارد.
مصباحی مقدم تأکید کرد: با تزریق ارز در بازار التهاب بازار ارز فروکش می‌کند و مشکلات ارزی کاهش پیدا خواهد کرد.
وی با بیان ذخایر مناسب ارزی در صندوق توسعه ملی و واردات مناسب مواد اولیه و واسطه تولیدی از طریق گمرک گفت: این ذخایر در کنار سایر ذخایر طلا و ارز نشان می‌دهد هیچ مشکلی از نظر داشتن ذخایر در کشور وجود ندارد.
مصباحی مقدم تصریح کرد: دولت از نظر داشتن ذخایر مشکلی ندارد و با جستن راههایی به انتقال ارز اقدام و تحریمها را دور خواهد زد، همان گونه که با گشایش ال سی(خطوط اعتباری) و واردات کالا گسترده مواد اولیه و واسطه تولید در سال جاری این ابتکار را در عمل نشان داد.


پایگاه خبری تحلیلی اقتصاد آنلاین

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. نظرتان را در مورد مطلب فوق بنویسید *