عرضه بلوک ۲۰ درصدی گچساران روز یکشنبه

سازمان خصوصی سازی ۲۰ درصد از سهام شرکت پتروشیمی گچساران متعلق به ملی صنایع پتروشیمی را به نرخ پایه هر سهم ۴۲۸۶ ریال، یک شنبه ۲۵ تیر در بازار سوم عرضه می کند.

امیر هامونی مدیر بازار فرابورس ایران، در گفتگو با خبرنگار اقتصادیممتازنیوز، با بیان این مطلب گفت: سازمان خصوصی سازی قصد دارد ۱۳۲میلیون سهم معادل  ۲۰درصد از سهام شرکت پتروشیمی گچساران که از این تعداد ۶میلیون و ۶۰۰هزار سهم ترجیحی است به ارزش ۵۶۵٫۷میلیارد ریال وبه قیمت پایه هر سهم ۴هزارو ۲۸۶ ریال به صورت یکجا و نقد یا نقد و اقساط شامل ۲۰درصد نقد و مابقی اقساط ۴ساله یک شنبه ۲۵ تیر در بازار سوم بفروشد.   
هامونی تصریح کرد: زمینه فعالیت این شرکت در ایجاد مجتمع های پتروشیمیایی و صنایع وابسته برای تولید مواد شیمیایی و پتروشیمیایی است و مهلت پرداخت حصه نقدی و ارئه فرم خارج از پایاپای حداکثر ۲۰روز کاری سازمان خصوصی سازی از زمان انجام معامله تعیین شده است.
وی با اشاره به اینکه این بلوک متعلق به شرکت ملی صنایع پتروشیمی است ادامه داد:سرمایه شرکت ۶۶۰میلیارد ریال است و شرکت پتروشیمی باختر ۴۰درصد و شرکت های ملی صنایع پتروشیمی ،پتروشیمی ممسنی و کازرون هر کدام با در اختیارداشتن ۲۰درصد سهام از سهامداران عمده شرکت پتروشیمی گچساران هستند.
مدیر بازار فرابورس ایران ادامه داد: کارگزاران خریدار در صورتی مجاز به ورود سفارش خرید به سامانه معاملاتی هستند که ۳ درصد از ارزش سهام موضوع معامله که ۱۶٫۹ میلیارد ریال  است از مشتری دریافت و به عنوان سپرده حضور در رقابت به حساب شرکت سپرده گذاری واریز و یا به این شرکت تحویل داده و تاییدیه شرکت مربوطه را به مدیریت بازار فرابورس ایران ارائه کنند.
هامونی تاکید کرد: قیمت حامل های انرژی، خوراک و محصولات پتروشیمی در چارچوب قانون هدفمند کردن یارانه ها است و خریداران ملزم به رعایت آن هستند. همچنین خریدار متعهد به رعایت ضوابط و مقررات پدافند غیر عامل کشور، رعایت اصول سیستم مدیریتHSE، رعایت دستورالعمل ها و استانداردهای بازرسی فنی واحد های صنعتی، اجرای آموزش های تخصصی متناسب با شغل در واحدهای صنعتی، رعایت کامل دستورالعمل های تعمیراتی و عملیاتی مربوطه به قراردادهای فروش شرکت های تولیدی است.
وی یادآور شد: خریدار متعهد است به نسبت سهام خریداری، جانشین صادرکنندگان دولتی ضمانتنامه ها شود و آزادسازی سهام واگذار شده منوط به انجام تسویه حساب بدهی های شرکت به نسبت سهام واگذار شده به شرکت های مادر تخصصی و سیستم بانکی اعم از دولتی و غیر دولتی، صندوق ذخیره ارزی و خزانه منعکس در صورت های مالی مبنای ارزیابی سهام شرکت خواهد بود./ر


باشگاه خبرنگاران

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. نظرتان را در مورد مطلب فوق بنویسید *

بستن تبلیغ