عضو جامعه مدرسین: ضرورت شناسایی حیله‌های دشمنان / عضو جامعه روحانیت مبارز: اهمیت رعایت اخلاق انتخاباتی

۲۸م اسفند به نقل از منبع ذکر شده، در پرتال خبری ممتاز نیوز منتشر گردیده است

برخی از اعضای جامعتین طی توصیه‌هایی به کاندیداهای انتخابات آینده اعلام کردند: انتخابات ریاست‌جمهوری عرصه شایسته سالاری است، اشخاصی که قصد حضور در این میدان را دارند اما می‌دانند که رای و پایگاه اجتماعی ندارند از حضور منصرف شوند و به دولت آینده و فردی که میزان رای آوری بالایی دارد، کمک کنند.

به گزارش خبرنگار احزاب باشگاه خبرنگاران، تا انتخابات ریاست‌جمهوری یازدهم چیزی حدود سه ماه باقی مانده است و برای حضور در این میدان مهم تاکنون اشخاص زیادی عرضه اندام کرده‌اند.

جامعه روحانیت مبارز و جامعه مدرسین حوزه علمیه قم همواره نقش تعیین کننده‌ای در تمامی انتخابات‌ها داشته‌اند و توصیه‌های آنان کارساز بوده است و بر این اساس خبرنگار ما به سراغ تعدادی از اعضای جامعتین رفته و توصیه‌های انتخاباتی آنان را به کاندیداهای انتخابات آتی جویا شده است.


*ضرورت رعایت اخلاق انتخاباتی

آیت‌الله حسن ممدوحی عضو جامعه مدرسین حوزه علمیه قم طی گفتگویی به کاندیداهای یازدهمین دوره انتخابات ریاست جمهوری توصیه کرد تا اخلاق انتخاباتی را رعایت کنند و به جای تخریب یکدیگر براساس برنامه پیش بروند.

وی در ادامه گفت: اشخاصی که قصد حضور در این میدان را دارند اما می‌دانند که رای و پایگاه اجتماعی ندارند از حضور منصرف شوند و به دولت آینده و فردی که میزان رای آوری بالایی دارد، کمک کنند.

عضو جامعه مدرسین حوزه علمیه قم ادامه داد: به کاندیداهای انتخابات آتی توصیه می‌کنیم تا حیله‌های دشمنان را بشناسند و متناسب با نیاز زمان برای پیشرفت کشور برنامه‌ریزی داشته باشند.


*در نظر گرفتن شرایط موجود کشور توسط کاندیداها ضروری است

همچنین حجت‌الاسلام سیدرضا اکرمی در گفتگو با خبرنگار ما در اینباره گفت: به نظر می‌رسد کسی که در این شرایط خاص برای انتخابات آتی کاندیدا می‌شود باید وضعیت موجود کشور را در نظر بگیرد و برای حل مشکلات راه‌حل کارشناسانه ارائه کند.

این عضو جامعه روحانیت مبارز به کاندیداهای انتخابات آتی توصیه کرد: با آگاهی وارد میدان شوند و به برنامه‌های توسعه کشور توجه جدی داشته باشند.

وی کاندیداتوری در انتخابات ریاست جمهوری را عرصه شایسته سالاری بیان کرد و ادامه داد: کاندیداهای انتخابات یازدهم بدانند که در صورت پیروزی در انتخابات باید از اشخاص کارآمد استفاده کنند.

* رعایت اخلاق انتخاباتی و برنامه محوری  دو اصل و مکمل یکدیگر

حجت‌الاسلام حسین ابراهیمی دیگر عضو جامعه روحانیت مبارز به خبرنگار ما گفت: رعایت اخلاق انتخاباتی و برنامه محوری  دو اصل مکمل یکدیگر می باشند و برنامه بدون اخلاق و اخلاق بدون برنامه قابلیت اجرایی ندارد.

وی اظهار داشت: هر کدام از کاندیداهای انتخابات آتی باید برنامه حساب شده داشته باشند و مسئله اخلاق مداری اساس و بنیان هر نوع کار و تلاشی است.

حجت‌الاسلام ابراهیمی افزود: اگر اخلاق انتخاباتی رعایت نشود همکاری و تعاملی شکل نمی‌گیرد و نزاع، کشمکش و مجادله ایجاد خواهد شد و جامعه از حالت آرامش خارج می‌شود.

اما براساس توجه و دقت در توصیه‌های انتخاباتی این اعضای جامعتین می‌توان گفت که “رعایت اخلاق انتخاباتی و تدوین برنامه” دو مسئله بسیار مهم است که باید کانددیاهای انتخابات ریاست جمهوری یازدهم به آن توجه ویژه‌ای داشته باشند.

انتهای پیام/

تهیه شده توسط سحر بخشی روشن


باشگاه خبرنگاران
باز نشر: پرتال خبری ممتاز نیوز www.momtaznews.com

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. نظرتان را در مورد مطلب فوق بنویسید *