عضو کمیسیون بهداشت مجلس: پارازیت اثر مخرب بر سلامت ندارد

عضو کمیسیون بهداشت و درمان مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه پارازیتهای ماهواره ای هیچ گونه اثر مخربی بر سلامت مردم ندارد، گفت: مسائلی که در زمینه بروز سقط جنین، ناباروری و … در مورد این امواج مطرح می‌شود، نادرست و غیرکارشناسانه است.

به گزارش پایگاه خبری فناوری اطلاعات برسام و به نقل از مهر، محمد حسین قربانی در گفتگو با خبرنگار مهر درباره ارسال پارازیتهای ماهواره ای و شایبه هایی که از مخرب بودن این امواج حکایت دارد، اظهار داشت: براساس بررسی های صورت گرفته این امواج هیچگونه اثر مخربی بر سلامت انسان ندارد.

پارازیتوی اضافه کرد: این پارازیتها قطعا مانند امواج رادیویی است که توسط گیرنده های تلویزیونی می تواند تصویر و صدا را ارسال کند و به طور قطع پیام مخربی در حوزه سلامت ندارند.

نماینده آستانه اشرفیه در مجلس نهم با بیان اینکه در زمینه امواج پارازیتهای ماهواره ای مسئولان حوزه ارتباطات و امنیت باید نظرات خود را اعلام کنند، گفت: اگرچه این موضوع بحث حاکمیتی است و ارتباطی با کمیسیون بهداشت ندارد اما این کمیسیون مساله موردنظر را بررسی کرده و به این نتیجه رسیده است که این امواج هیچ تاثیری در سلامت افراد جامعه ندارد.

عضو کمیسیون بهداشت و درمان مجلس شورای اسلامی با تاکید براینکه هر حاکمیتی برای صیانت از حریم و حقوق و فرهنگ جامعه خود حق دارد که این پارازیتها را ارسال کند، تصریح کرد: پارازیتهای ماهواره ای هیچگونه تخریب و آسیب و مشکلی در حوزه سلامت افراد ایجاد نمی‌کند و مسائلی که در زمینه بروز سقط جنین، ناباروری و یا سرطان در مورد این امواج مطرح می‌شود، کارشناسی شده نیست.

خبر های مرتبط:

  1. آثار منفی پارازیت‌ها در نسل‌های آینده!
  2. وجود دکل های مخابراتی تهدیدی جدی برای سلامت
  3. پارازیت تلفن‌های همراه روی سلامتی انسان

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. نظرتان را در مورد مطلب فوق بنویسید *