عفو بین الملل خواستار آزادی کارکنان ربوده شده هلال احمر ایران در لیبی شد

به گزارش ایرنا، این سازمان مستقر در لندن تاکید کرد: شبه نظامیان مسلح باید فورا هفت عضو جمعیت هلال احمر ایران را آزاد کنند. ما عمیقا از ربایش این هفت نفر نگران هستیم.

عفو بین الملل افزود: این افراد ساعت یک بامداد روز سه شنبه توسط یک گروه مسلح ناشناس در یکی از جاده های شهر بنغازی واقع در شرق لیبی ربوده شدند و تاکنون از سرنوشت و محل نگهداری آنان اطلاعی در دست نیست.

راننده لیبیایی هیات جمعیت هلال احمر ایران بدون اینکه آسیبی ببیند، آزاد شد.

‘جمعیت هلال احمر لیبی همتایان ایرانی خود را به آن کشور دعوت کرده بود و این هفت نفر که در امور انساندوستانه فعالیت می کردند، هنگام بازگشت از ستاد جمعیت هلال احمر لیبی در بنغازی به هتل محل اقامت شان ربوده شدند.’

‘حسیبه حاج صحرویی’ معاون بخش خاورمیانه و شمال آفریقای عفو بین الملل گفت: شبه نظامیان مسلح باید سلامت این کارکنان امدادی را تضمین کنند و آنها را سریعا و بدون هرگونه قید و شرطی آزاد کنند.

وی افزود: آنان همچنین باید اجازه تماس با جهان خارج را داشته باشند … هفت کارمند هلال احمر ایران برای گفت و گو در زمینه همکاری های انساندوستانه به لیبی دعوت شده بودند و بازداشت غیرقانونی آنان توسط گروههای مسلح نگران کننده است.

وی اظهارداشت: این حادثه همچنین بار دیگر ضروت اقدام مقامات لیبیایی را برای کنترل گروههای مسلحی که دست به چنین اقداماتی می زنند، نشان داد.

جمعیت هلال احمر لیبی نیز در بیانیه ای از شبه نظامیانی که امدادگران ایرانی را ربوده اند خواست با توجه به حمایت های جمعیت هلال احمر ایران از مردم لیبی در جریان ‘انقلاب ۱۷ فوریه’، هرچه زودتر آنان را آزاد کنند.

اروپام**۳۴۵

انتهای خبر / خبرگزاری جمهوری اسلامی (ایرنا) / کد خبر ۸۰۲۵۷۳۸۶


ایرنا: خبرگزاری جمهوری اسلامی

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. نظرتان را در مورد مطلب فوق بنویسید *