عکس‌های «هدیه تهرانی» خریداری نداشت

جام جم آنلاین: مزایده قاب عکس‌های «هدیه تهرانی» روزگذشته در محل نگهداری قاب‌ها برگزار شد اما خریداری برای خرید آثار مراجعه نکرد.

«علی فرزان‌فرد» وکیل پرونده «بهزاد فراهانی‌پور» درباره مزایده عکس‌های هدیه تهرانی به فارس گفت: مزایده بین ساعت ده تا ۱۲ در محل نگهداری آثار برگزار شد اما هیچ خریداری برای خرید آثار خانم تهرانی مراجعه نکرد.

وی در ادامه افزود: چنانچه فرد یا افرادی تمایل به خرید آثار دارند می‌توانند به شعبه ۳ اجرای احکام دادسرای عمومی و انقلاب ناحیه ۳ ونک مراجعه نمایند.

فرزان‌فرد در خاتمه درباره دیگر اقدام قانونی برای این پرونده توضیح داد: با توجه به این که خریداری در موعد مقرر برای خریداری تابلوها مراجعه نکرد وفق مقررات قانونی مسیر پرونده ادامه خواهد یافت و ممکن است مزایده برای آخرین مرتبه (نوبت دوم) با تعیین وقت از سوی مراجع قضایی مربوطه برگزار شود.

بنابراین گزارش، پرونده هدیه تهرانی مربوط به هزینه‌های نمایشگاه عکس وی در سال ۸۸ است که در خانه هنرمندان برپا کرد و بهزاد فراهانی‌پور طراح و مجری نمایشگاه عکس اوست که بخشی از حق‌الزحمه خود را دریافت نکرده است و به موجب رای دادگاه عمومی تهران «هدیه تهرانی» به لحاظ ارتکاب جرم صدور چک بلا‌محل محکوم به پرداخت ۴۶۳۲۵۶۲۷۰ ریال شده است.

با توجه به درخواست تهرانی تعداد ۱۳۲ عدد قاب عکس‌های اورژینال هدیه تهرانی توقیف شده که در این خصوص مراتب جهت ارزیابی به کارشناسی رسمی دادگستری ارجاع و ارزیابی شد. این اموال منقول حاوی عکس‌های ارژینال با نام‌های اثر خلیج فارس، برگ و یخ، صدف، ماسه، ماهی و آب است که قیمت ارزیابی شده اموال جهت پایه مزایده براساس نظر کارشناس دادگستری به میزان ۴۱۲ میلیون و ۵۲۰ هزار ریال ارزیابی شده است.


jamejamonline.ir – 22 – RSS Version

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. نظرتان را در مورد مطلب فوق بنویسید *

بستن تبلیغ