علت‌اصلی مهاجرت‌پرستاران به خارج از کشور

نایب رئیس اول کمیسیون بهداشت و درمان مجلس٬ علت اصلی مهاجرت پرستاران به خارج از کشور را تربیت بیش از حد پرستار در کشور اعلام کرد.

به گزارش ممتازنیوز به نقل از مهر، علی کائیدی با اشاره به عملکرد دولت و وزارت بهداشت در حمایت از پرستاران٬ گفت: خوشبختانه دستگاه اجرایی با کمک مجلس در سال گذشته توانست حدود ۳۰ هزار پرستار را استخدام کند.

وی با ابراز تاسف از اینکه هنوز قانون تعرفه‌گذاری خدمات پرستاری از سوی دولت اجرایی نشده است٬ افزود: مسئولان از اوایل امسال قول اجرای این قانون را به پرستاران داده‌اند٬ اما هنوز بعد از گذشت ۶ ماه از سال جدید هنوز این قانون اجرا نشده است.

کائیدی با تأکید بر اینکه قانون تعرفه‌گذاری خدمات پرستاری باید هرچه سریع‌تر اجرایی شود، تصریح کرد: وزارت بهداشت٬ اگر به ‌دنبال ساماندهی و حل مشکلات قشر پرستار است باید به‌ دنبال اجرای طرحهای حمایتی مانند قانون تعرفه‌گذاری خدمات نیز باشد.

وی با مد نظر قرار دادن اجرای کاهش ساعت کاری و تحت پوشش قرار داده پرستاران در مشاغل سخت و زیان‌آور از سوی وزارت بهداشت٬ درمان و‌ آموزش‌پزشکی٬ یاد‌آور شد: به‌طور حتم با توجه به توان دولت و امکانات کشور اقدامات خوبی انجام شده است.
این نماینده مجلس نهم٬ علت اصلی مهاجرت پرستاران به کشورهای دیگر را تربیت بیش از حد پرستار در کشور اعلام کرد و گفت: مسئولان به جای افزایش آمار فارغ‌التحصیلان٬ باید به فکر افزایش کیفیت آموزش در کشور باشیم.
 
نایب رئیس اول کمیسیون بهداشت و درمان مجلس٬ کلید اصلی حل مشکلات پرستاران را مدیریت نظام توزیع نیرو و پرسنل خواند و افزود:‌ متأسفانه هم‌اکنون توزیع نیروی متخصص در سطح کشورعادلانه نیست٬ که این موضوع به ‌ویژه در مناطق محروم بیش‌تر دیده می‌شود.


ممتازنیوز/momtaznews.com

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. نظرتان را در مورد مطلب فوق بنویسید *