علل گلودرد چیست؟

گلودرد استرپتوکوکی، دهان و لوزه‏‌ها را تحت تاثیر قرار می‏‌دهد. همچنین این نوع گلودرد می‏‌تواند بر روی حنجره نیز اثرگذار باشد.

محققان معتقدند عفونت سینوسی یا گلو، علت شایع گلودرد است.

به گزارش ایسنا، گلودرد یکی از شایع‌ترین بیماری‌ها در حوزه پزشکی است اما نباید آن را نادیده گرفت چون گلودرد می‌تواند نشانه‌ی مشکلی بی ضرر و یا حاکی از یک بیماری جدی مانند عفونت استرپتوکوکی گلو باشد.

گفتنی است، گلودرد استرپتوکوکی یا التهاب حلق استرپتوکوکی بیماری است که عامل ایجاد آن نوعی باکتری به نام “استرپتوکوک گروه A” است. گلودرد استرپتوکوکی، دهان و لوزه‏‌ها را تحت تاثیر قرار می‏‌دهد. همچنین این نوع گلودرد می‏‌تواند بر روی حنجره نیز اثرگذار باشد.

از نشانه‏‌های شایع گلودرد استرپتوکوکی می توان به التهاب حلق، تب بالای ۳۸ درجه سانتی گراد (۱۰۰٫۴ درجه فارنهایت)، چرک (مایع زرد یا سبز رنگ متشکل از باکتری‏های مرده و گلبول‏های سفید خون) روی لوزه‏‌ها و تورم غدد لنفاوی اشاره کرد.

طبق گفته مراکز کنترل و پیشگیری از بیماری‌های ایالات متحده، برخی از علل گلو درد شامل وجود ویروسهایی مانند آنفلوانزا و یا سرماخوردگی معمول، یک نوع عفونت باکتریایی، آلرژی، خشکی هوا، آلودگی هوا، سیگار کشیدن و یا قرار گرفتن در معرض دود سیگار محیطی شناخته شدند.


عصر ایران

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. نظرتان را در مورد مطلب فوق بنویسید *