علوم پزشکی تهران، برترین دانشگاه‌ علوم پزشکی کشور در رتبه‌بندی وبومتریک

گردآوری توسط گروه آموزش ممتازنیوز

علوم پزشکی تهران، برترین دانشگاه‌ علوم پزشکی کشور در رتبه‌بندی وبومتریک

علوم پزشکی تهران، برترین دانشگاه‌ علوم پزشکی کشور در رتبه‌بندی وبومتریک

 براساس نتایج حاصل از رتبه‌بندی دانشگاه‌های علوم پزشکی کشور که توسط CSIC، یکی از بزرگترین موسسات پژوهشی اسپانیا منتشر می‌شود، دانشگاه علوم پزشکی تهران همچنان در صدر دانشگاه‌های علوم پزشکی کشور قرار دارد.

به گزارش ممتاز به نقل از ایسنا ، نتایج حاصل از رتبه بندی دانشگاه‌های علوم پزشکی کشور که توسط Cybermetrics Lab، یک گروه پژوهشی متعلق به (Consejo Superior de Investigaciones Científicas) ،(CSIC)، یکی از بزرگترین موسسات پژوهشی اسپانیا با هدف ایجاد انگیزه برای موسسات و محققان برای حضور در وب و انعکاس فعالیت آنها است انتشار یافت، دانشگاه علوم پزشکی تهران همچنان در صدر دانشگاه‌های برتر پزشکی کشور قرار دارد.

بنا به گزارش مرکز توسعه و هماهنگی اطلاعات و انتشار یافتنات علمی معاونت تحقیقات و فناوری وزارت بهداشت از ۵۲ دانشگاه علوم پزشکی کشور، ۴۶ دانشگاه علوم پزشکی و دو دانشگاه شاهد و تربیت مدرس در این رتبه بندی مورد توجه قرار گرفته‌اند.

در این گزارش عنوان شده است که سه دانشگاه علوم پزشکی تهران، شیراز و اصفهان موفق به کسب سه رتبه برتر این رتبه بندی شده‌اند و دانشگاه‌های علوم پزشکی فسا، خراسان شمالی و ارتش رشد بالای ۲۰ درصد را نسبت به نتایج رتبه بندی ژانویه ۲۰۲۲ نشان داده‌اند.

از ۴۶ دانشگاه علوم پزشکی کشور که در این رتبه بندی لحاظ شده‌اند، ۲۶ درصد این دانشگاه‌ها با افزایش رتبه جهانی در نیمه دوم سال ۲۰۲۲ همراه بوده‌اند و دو دانشگاه علوم پزشکی دزفول و تربت حیدریه نیز در این نیمسال به این جمع پیوسته‌اند.

این دفتر برای تشخیص بهتر وضعیت دانشگاه‌های علوم پزشکی کشور مبادرت به تحلیل نتایج رتبه بندی اخیر با نیمه دوم سال ۲۰۱۲ و ۲۰۲۲ کرده اما به منظور ارتقای کیفیت رتبه بندی در نسخه تازه رتبه بندی، معیارها تغییر داده شده‌اند و رتبه بندی شش ماهه بعدی مقایسه دقیق‌تری را بر اساس معیارهای تازه به دست خواهند داد.

با این وجود بیشترین میزان تفاوت رتبه در جهت مثبت مربوط به دانشگاه‌های علوم پزشکی خراسان شمالی، فسا، ارتش، آزاد اسلامی، یاسوج، بابل، تربیت مدرس، جهرم، بقیه الله، شاهد، گیلان و ایلام بوده که دانشگاه‌های علوم پزشکی خراسان شمالی و فسا تفاوت رتبه بیش از ۴۰۰۰ را نشان می‌دهند و بیشترین تفاوت در جهت منفی مربوط به دانشگاه‌های علوم پزشکی شهر کرد و قم بوده است.

/۱۱۱/


اخبار ممتاز / دانشگاه
باز نشر: پورتال خبری ممتاز نیوز www.momtaznews.com

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. نظرتان را در مورد مطلب فوق بنویسید *