علیجانی: رئیس جمهور با ریاست ستاد ملی مبارزه با کرونا همه را بسیج کند

یک عضو کمیسیون بهداشت و درمان مجلس با تأکید بر اینکه «رئیس جمهور باید عهده‌دار ریاست ستاد ملی مبارزه با کرونا شود»، گفت: در این صورت رئیس جمهور می‌تواند از ظرفیت تمامی وزارتخانه‌ها برای مقابله با کرونا استفاده کرده و همه را بسیج کند.

محسن علیجانی در گفت‌وگو با ایسنا با اشاره به نامه رئیس مجلس به مقام معظم رهبری برای تغییر ریاست ستاد مقابله با کرونا گفت: این موضوع در جلسه فوق‌العاده کمیسیون بهداشت هم مطرح شد مبنی بر اینکه نباید همه چیز بر دوش وزیر بهداشت باشد و باید رئیس جمهور ریاست ستاد ملی مبارزه با کرونا را در دست گیرد چون حتی در برخی موارد موضوع باید در سطح سران قوا بحث شود. در چنین شرایطی وزارت بهداشت کارها و پیگیری‌های لازم برای تکمیل بیمارستان‌ها و تجهیزات لازم را دنبال می‌کند و دیگر نباید دنبال ماسک رفته و خودش کار بقیه وزارتخانه ‌ها را انجام دهد. باید از مقام‌های بالاتر به وزارتخانه‌ها دستور داده شود.

نماینده تهران تأکید کرد: رئیس جمهور باید از ظرفیت همه وزارتخانه‌ها برای مقابله با کرونا استفاده کند و همه را بسیج کند. او مسئول شورای هماهنگی اقتصادی هم است و قطعا باید از تمام ظرفیت‌های اقتصادی برای رفع مشکل معیشتی مردم نیز بهره گرفت. کنترل فضای مجازی و اطلاع رسانی صحیح هم مهم است چون اطلاعات ضد و نقیض تنها باعث افزایش نگرانی و استرس بین مردم می‌شود.

علیجانی افزود: از طرف دیگر شاهد وجود ستادهای مردمی خودجوش هستیم که آن‌ها هم باید سازماندهی شوند. در این باره می‌توان از ظرفیت شهرداری‌ها، استانداری‌ها و فرمانداری‌ها استفاده کرد. طبیعتا رئیس یک دانشگاه علوم پزشکی نمی‌تواند استاندار و شهردار را مدیریت کند. باید در هر شهری ستاد پشتیبانی وجود داشته باشد و در سطح ملی هم رئیس جمهور ریاست ستاد کرونا را در دست گیرد چون سایر دستگاه‌ها از رئیس جمهور تبعیت می‌کنند و وزیر بهداشت قادر نیست همه آن‌ها را ملزم به پاسخگویی کند.

انتهای پیام

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. نظرتان را در مورد مطلب فوق بنویسید *

بستن تبلیغ