علی‌اکبر صالحی: در شرایط برد – برد حاضر به مذاکره هستیم

ایران > سیاست‌خارجی
وزیر امور خارجه از آمادگی همیشگی ایران برای مذاکره در شرایط برد ـ برد خبر داد.

علی اکبر صالحی وزیر امور خارجه، در پاسخ به ادعای سخنگوی جدید آمریکا برای استفاده ایران از آخرین فرصت‌های دیپلماسی و گفت‌وگو برای حل موضوع هسته‌ای با بیان اینکه ما هیچ وقت فرصت دپیلماسی را از دست نداده‌ایم افزود: بارها آمادگی خود را اعلام کرده و گفته‌ایم که در شرایط برد ـ برد حاضر به مذاکره هستیم.

وی که با خبرگزاری ایسنا گفتگو کرده است با اشاره به تاکید مقام معظم رهبری در رابطه با صلح آمیز بودن فعالیت‌های هسته‌ای جمهوری اسلامی ایران تصریح کرد: مقام معظم رهبری ورود به عرصه‌های غیر صلح آمیز سلاح‌های کشتارجمعی را حرام اعلام کرده‌اند و اگر امروز مشکلی وجود دارد مشکل غرب و آمریکاست.

وزیر امور خارجه کشورمان در این گفت‌وگو نتایج شانزدهمین اجلاس جنبش عدم تعهد برای جمهوری اسلامی ایران را مثبت خواند و گفت: حضور ۱۲۰ کشور دنیا و چندین نهاد بین المللی در این اجلاس، برگزاری ۱۴۰سخنرانی و تصویب ۸ سند که یکی از آنها بیش از ۷۰۰ بند داشت از دستاوردهای بزرگ این اجلاس در تهران محسوب می‌شد.

صالحی بیانیه اجلاس تهران را بیانیه‌ای خلاف عرف جنبش دانست و خاطر نشان کرد: این بیانیه، بیانیه‌ای متقن و پرمحتوا بود و موجب افزایش و ارتقای سطح کیفی اجلاس جنبش عدم تعهدها شد.

وی در بخش دیگری از این گفت‌وگو تحریم‌های دشمن بر کشور را بی‌نتیجه و بی‌اثر خواند و گفت: تمامی دستگاه‌ها و نهادهای نظام و قوای سه‌گانه با تعامل و با توجه به تدابیر اندیشیده شده دست به دست هم داده‌اند تا نظام و مردم با موفقیت از این تحریم‌ها نیز به مانند تحریم‌های گذشته عبور کنند.


RSS

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. نظرتان را در مورد مطلب فوق بنویسید *