عوامل ایجاد تنش در روابط ایران و آذربایجان/تنشها در حال برطرف شدن است

به گزارش خبرگزاری مهر به نقل از خبرگزاری ” ترند ” جمهوری آذربایجان، “علی حسن اف” رئیس دفترامور سیاسی و اجتماعی ریاست جمهوری آذربایجان امروز در گنجه به رسانه ها گفت با اراده مقامات ایرانی و آذربایجانی تنشهای اخیر در روابط ایران و جمهوری آذربایجان در حال برطرف شدن است.

او گفت : همانطوری که همه می دانند برخی محافل نزدیک به غرب از جمله محافل ضد ایرانی و ضد آذربایجانی در ایجاد تنشهای اخیر نقش زیادی داشتند و این تنشها همواره به نفع برخی محافل ژئوپلیتیکی رسمی و غیر رسمی بوده است.

“علی حسن اف” افزود دیدار یک هیئت ایرانی در سطح وزیر از جمهوری آذربایجان و دعوت از الهام علی اف رئیس جمهور آذربایجان برای دیدار از تهران بیانگر این است که ایران خواستار ادامه تنش در روابط دو کشور نیست.

 وی با اشاره به دستگیری دو تبعه این کشور در ایران گفت ما از شیوه ها و راههای مختلف در حال رایزنی با ایران هستیم تا این دو نفر آزاد شوند.

 گفتنی است چندی قبل وزارت اطلاعات جمهوری اسلامی ایران از دستگیری دو تبعه آذربایجانی به اتهام جاسوسی در ایران خبر داده بود. همچنین برگزاری مسابقات مبتذل آوازخوانی یوروویژن در باکو سبب اعتراض جمهوری اسلامی ایران و مردم مسلمان جمهوری آذربایجان شده بود.


MehrNews Rss Feed

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. نظرتان را در مورد مطلب فوق بنویسید *

بستن تبلیغ