عودت ۲۴۱ هزار سکه پیش‌فروشی

۲۰فروردین۱۳،

بینا- رئیس کل بانک مرکزی با تأکید براینکه از طرح پیش فروش سکه در ماه پایانی سال قبل استقبال نشد، گفت: هم اکنون ۲۴۱ هزار سکه خریداری شده در این طرح عودت داده شده است.
به گزارش بینا به نقل از تسنیم، محمود بهمنی اظهار داشت: یکی از راهکارهایی که بانک مرکزی برای کاهش قیمت‌ها در نظر داشت، پیش فروش قیمت سکه بود که در حال حاضر و با ثبات قیمت‌ها تصمیم به پیش فروش سکه نداریم.
رئیس کل بانک مرکزی با اشاره به پیش‌فروش سکه در اواخر سال قبل و با بیان اینکه متاسفانه از پیش‌فروش سکه که در اواخر سال قبل انجام شد، استقبال چشمگیری صورت نگرفت، گفت: در حال حاضر خریداران سکه، سکه‌های خریداری‌شده خود را بازپس می‌دهند و تاکنون در حدود ۲۴۱ هزار سکه پیش‌فروش شده عودت داده شده است.
وی در ادامه افزود: یکی از راهکارهایی که بانک مرکزی برای کاهش قیمت‌ها در نظر داشت، پیش فروش قیمت سکه بود که در حال حاضر و با ثبات قیمت‌ها تصمیم به پیش فروش سکه نداریم.
بهمنی در پاسخ به سوال دیگری مبنی بر اینکه چرا با بعضی از موسسه‌های مالی و اعتباری که با نام ائمه فعالیت و بعضا اقدام به سودجویی از مردم می‌کنند برخورد نمی‌شود؟ تصریح کرد: ما بخشنامه‌هایی به این موسسه‌ها ابلاغ کرده‌ایم مبنی بر اینکه باید نام خود را تغییر دهند، بانک مرکزی به دنبال جمع‌آوری همزمان این موسسات نیست اما اگر آنها طبق دستور عمل‌ بانک مرکزی عمل نکنند با آنها طبق قانون برخورد می‌شود.
رئیس کل بانک مرکزی در پایان خاطرنشان کرد: موسساتی که با نام ائمه فعالیت می‌کنند هرچه سریع‌تر باید نام خود را تغییر دهند تا مورد برخورد قانون قرار نگیرند.

RSS
باز نشر: پورتال خبری ممتاز نیوز www.momtaznews.com

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. نظرتان را در مورد مطلب فوق بنویسید *