عینک آفتابی نامناسب بیماری آب مروارید را افزایش می‌دهد

۰۱ تیرماه ۱۳،

عینک آفتابی نامناسب بیماری آب مروارید را افزایش می‌دهد

عینک آفتابی نامناسب بیماری آب مروارید را افزایش می‌دهد

اشعه UV که طول موج کمتر از ۴۰۰ نانومتر دارد یکی از مضرترین اشعه ها برای چشم و پوست است و با استفاده از عینک های آفتابی استاندارد می توان چشم ها را دربرابر آب مروارید و پیر چشمی مراقبت کرد.

به گزارش راسخون به نقل از وب دا؛ فوق تخصص شبکیه چشم مرکز آموزشی درمانی شهید محمدی با اشاره به فصل تابستان و استفاده از عینک آفتابی گفت: عینک آفتابی استاندارد است که اشعه زیر طول موج ۴۰۰ نانومتر را جذب کند همچنین باید به طور کامل چشم را بپوشاند و ۸۰ درصد نوری را که به چشم می تابد جذب کند.

دکتر مسعود صالحی پور در خصوص رنگ عینک های آفتابی اشاره کرد: بهترین رنگ برای عینک آفتابی رنگ قهوه ای و مشکی است سایر رنگ ها به جز رنگ آبی ممنوعیتی برای استفاده ندارند.

این فوق تخصص یاد آور شد: عینک های آفتابی با رنگ آبی به سبب عدم جذب مناسب اشعه سبب آسیب به چشم می شوند و استفاده از آنها نه تنها هیچ اثر مثبتی در جذب اشعه ندارد بلکه اثرات معکوس نیز خواهد داشت لذا پیشنهاد می گردد که از عینک های آفتابی با رنگ آبی استفاده نشود.

دکتر صالحی پور ادامه داد: آنچه که حائز اهمیت است آن است که مردم آگاه باشند که قیمت در تعیین عینک آفتابی هیچ نقشی ندارد بسیاری از عینک های آفتابی با قیمت های مناسب نیز، قابلیت جذب اشعه UV را دارند.

فوق تخصص شبکیه چشم مرکزآموزشی درمانی شهید محمدی بندرعباس در این ارتباط پیشنهاد کرد: عدم استفاده از عینک و یا استفاده از عینک های نامناسب شانس ابتلا به بیمار های چشمی مانند آب مروارید، کاتاراکت، پیر چشمی و آسیب به قرنیه را افزایش می دهد.

/۱۱۱/


اخبار راسخون / بهداشت و درمان
باز نشر: پورتال خبری ممتاز نیوز www.momtaznews.com

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. نظرتان را در مورد مطلب فوق بنویسید *