غوغای گوشی های مدرن در جهان

۲۱م دیماه ،

موسسه تحقیقات مالی و تجاری « دلویت» پیش بینی می‌کند که در سال میلادی جدید تلفن‌های همراه هوشمند به یک کالای مصرف همگانی در سراسر جهان بدل خواهند شد.

ممتازنیوز: موسسه تحقیقات مالی و تجاری « دلویت» پیش بینی می‌کند که در سال میلادی جدید تلفن‌های همراه هوشمند به یک کالای مصرف همگانی در سراسر جهان بدل خواهند شد.

 اما با وجودی که فروش این وسیله از مرز یک میلیارد دستگاه عبور خواهد کرد به احتمال فراوان فقط یک پنجم از صاحبان این نوع موبایل‌ها از آن برای دسترسی به شبکه اینترنت استفاده خواهند کرد.

بر‌اساس پیش‌بینی‌های این موسسه تعداد موبایل‌های هوشمند موجود در دست مردم، شامل تلفن‌های همراه دارای صفحه لمسی یا کیبوردی، تا پایان سال جاری به دو میلیارد دستگاه خواهد رسید.

دلایل اصلی فروش گسترده‌تر موبایل‌های هوشمند که تا دو سال پیش جزو وسایل ارتباطی نسبتا لوکس محسوب می‌شدند بهبود شبکه‌های ارتباطی خطوط تلفن موبایل و از سوی دیگر کاهش چشمگیر بهای این وسایل است.

بهای یک دستگاه موبایل « آی فون» محصول شرکت اپل هنوز هم بالاتر از ششصد دلار است و به همین خاطر بخش ویژه‌ای از خریداران حاضر می باشند چنین بهایی را بپردازند. اما شرکت‌های دیگر سازنده موبایل‌های هوشمند مثل « نوکیا» و « اچ تی سی» موبایل‌های بسیار پیشرفته‌ای با دوربین‌های خوب، سیستم‌های عامل بسیار سریع و صفحه‌های با شفافیت بالا را به بهایی بسیار کمتر از «آیفون» به بازار عرضه می‌کنند.

طبق تحقیقات موسسه «دلویت» تاکنون حدود نیم میلیارد دستگاه موبایل هوشمند به بهای تقریبا صد دلار به فروش رفته است و طرح‌هایی در دست اجرا است که این نوع موبایل‌ها را به بهای تقریبا پنجاه دلار برای خریداران در کشورهای در حال توسعه تولید کنند.

اما بررسی‌ها در چند کشور نشان می‌دهد که حدود یک پنجم از دارندگان این وسایل پیشرفته هیچگاه و یا به ندرت برای دسترسی به شبکه اینترنت از آن استفاده می‌کنند. صدها میلیون نفر از دارندگان این نوع موبایل ممکن است هیچگاه برای اتصال به شبکه اینترنت پولی نپردازند. این گروه از مصرف کنندگان از موبایل‌های هوشمند برای همان مصارف ساده مثل تماس تلفنی و یا ارسال پیامک و یا حداکثر گرفتن عکس استفاده خواهند کرد.

بنابراین خرید دستگاه‌های موبایل هوشمند افزایش چشمگیری خواهد داشت ولی این به آن معنا نیست که میزان اشتراک برای دریافت خدمات اینترنت از طریق این دستگاه‌ها نیز با همین شتاب گسترش پیدا کند. شرکت‌های ارائه کننده ارتباطات تلفنی نباید تصور کنند که هر خریدار موبایل هوشمند لزوما مبلغ بیشتری را برای دسترسی به اینترنت پرداخت خواهد کرد.

روزنامه مردم سالاری

باز بازنشر: پورتال خبری ممتاز نیوز www.momtaznews.com

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. نظرتان را در مورد مطلب فوق بنویسید *

بستن تبلیغ