غیبت سوال برانگیز ملک عبدالله

محمد بن سعود روز گذشته در حالی به خاک سپرده شد که ملک عبدالله پادشاه عربستان غایب بزرگ مراسم تشییع وی بود.

فارس، روز گذشته مراسم خاک سپاری «محمد بن سعود» در حالی برگزار شد که رسانه های عربستان از شاهزاده سلمان-ولیعهد عربستان- به عنوان عالی ترین مقام حاضر در این تشییع جنازه نام بردند.

غیبت ملک عبدالله از این رو توجهات افکار عمومی را به خود جلب کرده است که معمولا” نفر اول مراسم هایی از این دست، خود پادشاه بوده است. گفتنی است ملک عبدالله هم در مراسم خاکسپاری شاهزاده سلطان و هم در مراسم تشییع شاهزاده نایف شخصا” حضور داشت.

شاهزاده محمد بن سعود بن عبدالعزیز آل سعود پسر سوم ملک سعود و متولد سال ۱۹۱۹ بود که یکشنبه ۱۸ تیرماه درگذشت.

این شاهزاده سعودی در سال ۱۹۴۱ وزیر دفاع، هواپیمایی و بارزس کل عربستان پس از برادرش شاهزاده فهد بن سعود بن عبدالعزیز بود و در همان سال پدرش او را رئیس گارد سلطنتی عربستان کرد.

او از سال ۱۹۸۶ عهده‌دار امارت منطقه الباحه در جنوب غرب عربستان تا سال ۲۰۱۰ بود. بر اساس حکم پادشاه در سال ۲۰۱۰ از این منصب برکنار شد. دلیل این برکناری وضع سلامت و جسمانی او اعلام شد و برادرش مشاری بن سعود جانشین او شد.

این شاهزاده سعودی صاحب انواع طرح‌های ساخت و ساز، صنعتی، سرمایه‌گذاری و هتل‌های مختلف در عربستان و خارج از آن بود و بار برخی تاجران عربستان در داخل و خارج شراکت داشت.

از شاهزاده محمد به عنوان یکی از تاثیرگذارترین اعضای هیئت بیعت عربستان سعودی که وظیفه تعیین ولیعهد را به عهده دارد، نام برده می شد.


بولتن نیوز | bultannews.com

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. نظرتان را در مورد مطلب فوق بنویسید *