فائزه هاشمی ۳۰ اسفند آزاد می‌شود/ همه خبرنگاران بازداشتی آزاد شده‌اند

ایران > حقوقی‌و قضایی
دادستان تهران در جمع خبرنگاران گفت که دوره محکومیت ۶ ماهه فائزه هاشمی ۳۰ اسفند به پایان می‌رسد. او هم چنین درپاسخ به سوالی دربارهٔ خبرنگاران بازداشت شده تاکید کرد که همه آنها آزاد شده‌اند.

به گزارش ایسنا، عباس جعفری دولت‌آبادی در مراسم تودیع و معارفه سرپرست دادسرای ناحیه یک، درخصوص بازداشت متهمان ترورهای دانشمندان هسته‌ای گفت: در رابطه با این پرونده فعلا ۱۸ نفر در بازداشت می باشند. واقعا وزارت اطلاعات کارهای خوبی در این راستا انجام داد و سیستم‌های جاسوسی اسرائیل و آمریکا در تلاش بودند تا از این طریق ضربه‌های کاری بزنند. که با دستگیری این گروه بسیاری از توطئه‌های امنیتی خنثی شد و ان‌شاءالله به زودی آنها محاکمه می‌شوند.

وی در مورد متهمان پرونده بانک صادرات نیز اظهار کرد: این پرونده یکی از پرونده‌های مهم فساد بزرگ مالی است که ۴۶ متهم دارد و اخلال در نظام اقتصادی و چند مورد دیگر عناوین اتهامی این متهمان است.

جعفری دولت‌آبادی یادآور شد: این پرونده به دادگاه ارسال شده است و ان‌شاءالله از سال آینده مورد رسیدگی قرار می‌گیرد.

خبرنگار دیگری با اشاره به نامه فاضل لاریجانی و اقدامات دادستانی تهران سوال کرد که وی پاسخ داد: در این پرونده جز دو نفر که احضار شده‌اند، از همه متهمان مرتبط تحقیق کردیم. از این دو نفر یکی از همکاران قضایی بود که طبق مقررات داریم اقدام می‌کنیم و یکی از متهمان دیگر در شهرستان بود که به دنبال آدرس بودیم و آن را احضار می‌کنیم. تحقیقات مفصلی در این پرونده انجام شده است و امیدواریم در سال آینده به نتیجه برسند. ما در مجموع در این خصوص از ۵ نفر تحقیق کردیم.

وی در مورد فائزه هاشمی نیز گفت: محکومیت وی ۳۰ اسفندماه به اتمام می‌رسد و بنابراین پس از پایان دوران محکومیت آزاد می‌شود.[ فائزه هاشمی بازداشت شد]

دادستان تهران در مورد پرونده مهدی هاشمی نیز گفت: همانطور که پیش از این گفتیم، کیفرخواست این پرونده صادر شده و به دادگاه ارسال شده است و در این رابطه دادگاه باید تعیین تکلیف کند.

خبرنگار دیگری سوال کرد که چرا با توجه به اصرار طرفین پرونده کهریزک برای برگزاری علنی دادگاه جلسات این دادگاه به صورت غیرعلنی برگزار شد که دادستان تهران پاسخ داد: تشخیص علنی بودن یا غیرعلنی بودن با قاضی است. قانون در ماده ۱۸۸ و بعضی موارد دیگر در این خصوص پیش‌بینی کرده است.

دادستان تهران درخصوص پرونده خبرنگاران بازداشتی به این پاسخ که تمامی خبرنگاران بازداشت شده آزاد شده‌اند، اکتفا کرد.

وی در مورد پرونده میرزایی حکمتی نیز گفت: این پرونده با اعتراض محکوم قرار است بررسی شود.[امیر میرزایی حکمتی به اعدام محکوم شد ]

دادستان تهران همچنین درخصوص چهارشنبه آخر سال تاکید کرد که ما با اخلال‌ها و ناهنجاری‌ها برخورد می‌کنیم و مردم فهیم و هوشمند خود باید تمام موارد را رعایت کنند.


RSS
باز نشر: پورتال خبری ممتاز نیوز www.momtaznews.com

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. نظرتان را در مورد مطلب فوق بنویسید *

بستن تبلیغ